Ana SayfaTürkiyeCuma İçten’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zor sorular

Cuma İçten’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zor sorular

İçten, Erdoğan’ın “Sorumlu Bilim Kurulu’dur” sözlerini eleştirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu için “Yalnızca bir tavsiye kuruludur, karar merci değil” demesinin ardından, dün konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aksini iddia etmesi tepki topladı.

Erdoğan, eleştirilerin odağında olan salgın sürecinin yönetimiyle ilgili “Bu işin birinci dereceden sorumlusu Bilim Kurulu’dur, her türlü hazırlığı, çalışmayı yürütüyor” dedi.

Erdoğan ve Koca’nın sözlerini karşılaştıran Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi ve 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, yaşanan çelişkiye dikkat çekerek taraflara istifa çağrısında bulundu.

İçten, daha sonra Bilim Kurulu ile ilgili sorular yönelterek, iktidarın “Topu taca at izle” mantığıyla hareket ettiğini söyledi.

Cuma İçten, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

Sayın Bakan Fahrettin Koca, Bilim Kurulu “bir TAVSİYE kuruludur bir KARAR merci değil” diyerek sorumluluğu olması gerektiği gibi üzerinize aldınız, sayın Cumhurbaşkanı ise “Birinci derecede sorumlu BİLİM KURULU” diyor ise lütfen istifa edin ki sizd e biz de rahatlayalım.

Virüs ile mücadelede birinci derecede sorumlu BİLİM KURULUYMUŞ ! Peki bilim kurulu nerde? Kurulun sözcüsü kim? Kurulda konuşulan konular ve kararları resmi olarak bilen varmı? İktidarın hangi tavsiye kararına uyup uymadığını biliyormuyuz? Her alanda olduğu gibi topu TACA at izle.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri