Ana SayfaTürkiyeİşte son ankete göre cumhur ittifakının oy oranı

İşte son ankete göre cumhur ittifakının oy oranı

Cumhur ittifakı oy oranı belli oldu! Açıklanan son ankete göre AK Parti ile MHP'nin toplam oy oranı yüzde 50'nin bir hayli gerisinde.

Cumhur ittifakı oy oranı belli oldu! Açıklanan son ankete göre AK Parti ile MHP’nin toplam oy oranı yüzde 50’nin bir hayli gerisinde.

Aksoy Araştırma Şirketi, son yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. Araştırmada Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 45,1, Millet İttifakı’nın oy oranı yüzde 38,6 seviyesinde gerçekleşti. HDP’nin oy oranı ise yüzde 9,5 olarak ankete yansıdı.

Ankette, “Türkiye ekonomisini siz yönetiyor olsaydınız hangi alana yatırım yapılması talimatını verirdiniz?” sorusuna vatandaşın yanıtı “tarım ve sanayi” oldu.

“Aldığınız ücretin sizin ve aileniz için ne derece yeterli olduğunu düşünüyorsunuz?” sorusuna yüzde 69,3 “yeterli değil” yanıtını verdi.

Öte yandan aynı ankette seçmenlerin ABD başkanlık seçimlerinde oy kullanma hakkı olması durumunda hangi lideri tercih edeceği soruldu. AK Parti seçmenleri Trump’ı seçerken CHP seçmeni de Biden’ı seçti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri