Ana SayfaTürkiyeCumhur İttifakı’nda MHP’ye hakaret çatlağı: Biz Cemal Enginyurt’u ihraç ettik siz de...

Cumhur İttifakı’nda MHP’ye hakaret çatlağı: Biz Cemal Enginyurt’u ihraç ettik siz de gerekeni yapın

Samsun'da Atatürk'e ve MHP'ye hakaret ettiği için Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği'nden alınan AK Parti'li Hasan Uzunlar İl Encümen Üyesi seçilmesine MHP cephesinden tepki geldi.

Geçen yıl 10 Kasım’da sosyal medya hesabından Atatürk’e yönelik hakaretler içeren alıntıları paylaşan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Uzunlar, bir süre sonra da MHP’ye hakaret etti. Uzunlar, “Her zaman söylerim. MHP’den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam etti. Milliyetçi kesim MHP’de kaldı. İP’e de tüm bunlardan arta kalanlar gitti” paylaşımıyla tepki çekmişti.

Hasan Uzunlar, gelen tepkiler üzerine partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilmiş, grup başkan vekilliği görevinden alınmıştı. Partisi tarafından kınama cezası alan Uzunlar hakkında CHP İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi suç duyurusunda bulunmuştu.

MHP’Lİ KARAPIÇAK: İKİ PARTİNİN İLİŞKİSİNE ZARAR VERİYOR

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur İttifakı’nın ruhuna zarar vermeyecek şekilde davrandıklarını belirterek şunları söyledi:

En ufak hatası olanları ihraç ediyor ya da susturuyoruz. Cumhur İttifakı’na zarar gelmemesi için üzerimize düşeni yapıyoruz fakat böyle şeyler olunca da inciniyoruz. Biz aynı hassasiyeti karşı taraftan göremiyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de talimatı bu yönde.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri