Ana SayfaTürkiyeCumhur İttifakı'nın 'Beka' anlayışı

Cumhur İttifakı’nın ‘Beka’ anlayışı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İdlib’den gelen şehit haberlerinin ardından harekete geçerek TBMM’nin acil toplanması gerektiğini vurgulamış ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm siyasi parti liderlerini süreçle ilgili bilgilendirmesi gerektiğini söylemişti.

Bu gelişmelerin ardından, Gelecek Partisi resmi internet sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden Suriye’de atılması gereken adımlara ilişkin bir ‘Eylem Planı Teklifi’ yayımlayarak konuyla ilgili hassasiyetini gözler önüne serdi. 3 ana başlıktan ve 32 maddeden yer alan ‘Eylem Planı Teklifi’ kamuoyunda geniş yankı bulurken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, mecliste milletvekili bulunan bütün siyasi parti liderlerine telefon ile görüşme talebini iletti.

Davutoğlu’nun talebine CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi liderlerinden olumlu yanıt gelirken Davutoğlu, Kılıçdaroğlu, Akşener ve Karamollaoğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde, taraflar birbirlerine karşılıklı taziyelerini iletirken Suriye meselesine yönelik gelişmeler ve çözüm önerileri konuşuldu.

Gelecek Partisi liderinin görüşme talebine ise AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den olumlu yanıt gelmedi. Cumhur İttifakına mensup partilerin liderleri olan iki partinin Genel Başkanının, Davutoğlu’nun görüşme talebine yanıt vermemesi kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı.

Sürekli olarak birlik ve beraberlik vurgusu yapan iki liderin, Davutoğlu ile görüşmek istememesi akıllara birlik ve beraberliğin sadece Cumhur İttifakı kapsamında olup olmadığı sorusunu getirdi. Özellikle sosyal medyada, “Yerel seçim kampanyalarını dahi beka üzerinden kurgulayan Cumhur İttifakının ‘Beka’ söyleminden kastının söz konusu ittifakın bekası mı kast ediliyor?” şeklinde yorumlara neden oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri