Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi çıkışına Ufuk Karcı'dan yanıt

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi çıkışına Ufuk Karcı’dan yanıt

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Sabah gazetesinde bugün kaleme aldığı yazısında Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'i gündeme taşıdı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Sabah’ta yer alan köşe yazısında Gelecek Partisi’nin 9 Kasım’da gündeme taşıdığı ve kamuoyuna tanıtımını yaptığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem modelini değerlendirdi.

Uçum, yazısında Gelecek Partisi ya da Ahmet Davutoğlu ismini zikretmedi.

Mehmet Uçum, yazısında “Literatürde bir hükümet modeli olarak güçlendirilmiş parlamenter sistem (GPS) diye bir kavram olmadığı halde çeşitli çevreler ısrarla bunu kullanmaya devam ediyor. Oysa bu hükümet modelinin adı parlamenter sistemdir (PS).” ifadelerine yer verdi. Mehmet Uçum’un yazısının tamamına şuradan ulaşılabilir.

Ufuk Karcı: Yekten girmek kolay olmasa gerek!

Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Danışmanı Ufuk Karcı, Uçum’un iddialarına kişisel Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.

Karcı, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Bütün bir muhalefetin yalnızca dillendirdiği bir dönemde, .@GelecekPartiTR’nin somut olarak kamuoyu ile paylaştığı “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” modeline, isim veremeden cevap!!! Zira geniş halk kitlesinin talebi olan bir konuya, yekten girmek kolay olmasa gerek.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri