Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu'nu parti kurmaktan vazgeçirmek için araya kimleri soktu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu’nu parti kurmaktan vazgeçirmek için araya kimleri soktu?

Dün bazı önemli isimlerin Erdoğan’dan izin alarak Davutoğlu ile görüştüğü ve onu parti kurmaktan vazgeçirmeye çalıştığı iddia edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın abi olarak gördüğü eski AK Partili vekil Feyzullah Kıyıklık, Davutoğlu ile görüştüğünü doğruladı.

Ancak Kıyıklık’ın Habertürk canlı yayınında Davutoğlu’nu parti kurmaktan vazgeçirmek gibi bir niyetinin olmadığını açıkladı.

Habertürk yayınında konuşan Feyzullah Kıyıklık, “Biz kimseyi vazgeçirmek için yola çıkmış değiliz. Yıllardır siyasetle uğraşan bir insan olarak bütün siyasilerimize gidip Türkiye’nin durumunu, Türkiye’deki karmaşanın gittiği yeri, bir de bildiğimiz doğruları ve onların söyleyeceği doğruları dinlemek için gittik. Girdikleri işten vazgeçirmek, onları başka bir yöne götürmek için değil. Herkes kendi yolunu kendisi çizer. Biz öyle bir teklifte bulunamayız ki. Biz siyasetle ilgili insanlar olarak fikirlerini paylaşırız, fikirlerimizi söyleriz. Telkin ve vazgeçirme veya ‘bu işte niye varsınız’ diye bir hukuksuzluğumuz, kanunsuzluğumuz, ahlaksızlığımız olamaz.”

Eski vekil, programda kendisine sorulan “Bu görüşmeler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı ile mi oldu?” sorusunu yanıtsız bıraktı.

Davutoğlu: Geç kaldınız

Davutoğlu’nu ikna etmek için gelen heyette konuşmaları ağırlıklı olarak eski AK Parti Milletvekili Ekrem Erdem yaptı. Erdem’in Davutoğlu’na “Tayyip beyin izni ile geldik. Gelin bu yoldan dönün” dediği Davutoğlu’nun da “Aylarca bunu anlatmaya çalıştım, duyulmadı. Artık geç kaldınız” şeklinde yanıt verdiği iddia edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz