Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik, su, doğalgaz kesilmeyecek demişti. AKSA Doğalgaz, felçli vatandaşın gazını...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik, su, doğalgaz kesilmeyecek demişti. AKSA Doğalgaz, felçli vatandaşın gazını kesti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mart tarihinde yaptığı bir açıklamada, koronavirüs salgınına ilişkin alınan tedbirler kapsamında Ödenmeyen su faturalarından dolayı suların kesilmeyeceği talimatından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Doğalgaz ve Elektrik faturalarının gecikmesinden dolayı da kesinti yapılmayacağını açıklamıştı.

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2955958-son-dakika-erdogandan-dogalgaz-ve-elektrik-faturasi-aciklamasi

Fakat, elektrik, su ve doğalgaz şirketleri, Erdoğan’ın talimatına aksi yönde hareket etmeye devam ediyor. Önce, 26 Mart tarihinde Konya’nın Selçuklu ilçesinde koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında iş yerini kapatan esnaf, faturasını ödeyemeyince dağıtım şirketinin gelip elektriğini kestiğini söylemiş, esnafın binlerce liralık ürünü ziyan olmuştu.

Bu gelişmenin ardından kesinti uygulamasına gitmeyi sürdüren şirketler hız kesmedi.

Felçli vatandaşın gazını kestiler

Dün sosyal paylaşım sitesi Twitter’a yansıyan bir olay ise adeta kan dondurdu. Evinde iki felçli hastanın olduğunu belirten bir vatandaş, “3 gün önce evime gelen doğalgaz personellerine cumhurbaşkanının söylediği sözü hatırlattım ve adam, bize böyle bir tebligat yapılmadı dedi ve gazımızı kesti gitti evimde iki felçli insan ile şimdi ben ne yapayım. Sürünerek yaşamaktansa ölmek daha iyi.!” ifadeleriyle yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.

Amasya’da meydana gelen hadisenin ardından AKSA Doğalgaz isimli şirketten hizmet aldığı belirlenen vatandaş için harekete geçilip geçilmeyeceği ise merak konusu.

https://twitter.com/yaralanmis/status/1248373363984052224?s=20

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri