Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan: İmamoğlu'nun sicili bozuk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmamoğlu’nun sicili bozuk

Bahçelievler’deki açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekrem İmamoğlu’nun sicili Sayıştay raporlarıyla tespitli şekilde bozuktur. Siyasi dilde bunun adı çalmaktır, hukuki dilde yolsuzluk, usulsüzlüktür, siz bunu yaptınız” diyerek CHP’nin İstanbul adayı hakkında sert ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasan Doğan Spor Kompleksi bahçesinde Bahçelievler Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı içi yenileme seçimi var. Ne diyor Kandil? Oylarımız Millet İttifakı’nın adayına diyor. Millet İttifakı’nın adayı kim belli. İsim vermeyeceğim. Şu anda CHP başkanı Bay Kemal rahatsız oluyor bazı şeylerden çıkamıyor meydanlara. Adayları genel başkanının adını bile anmaktan kaçıyor. Bunlarda yalan ganimet. Sayın Yıldırım ile televizyon programına çıkacakları zaman programdan önce moderatörle bir araya geliyorlar soruları ondan alıyor. Aldıkları sorularla beraber hazırlıklarını yapıyor. Bunların belgeleri bizde var. Oturduğu yerin yanında kutular o kutucukların içinde kartonlar. Soru geliyor oradan kart çıkarılıyor. Resimleri hepsi elimizde kayıtlı var. Sonra kabul etmek zorunda kaldılar.

Erdoğan: Ekrem İmamoğlu’nun sicili bozuk

CHP’nin adayı var. Kimdir bu aday? Kendisi her fırsatta Sayıştay rapolarından söz ederek Büyükşehir Belediyesi’ni itham ediyor. Bu kişinin Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminin 2016 yılındaki faaliyetleriyle ilgili 11 adet kamu zararına yol açan işlem tespit edilmiştir. Kim tarafından? Sayıştay tarafından. Bu zararların kendisinden tazminine karar verilmiştir. Bu adayın (Ekrem İmamoğlu) sicili, Sayıştay raporlarıyla tespitli şekilde bozuktur. Bunlarda (CHP) yalan tepeden tırnağa hepsinde ganimet. Genel Başkanları nasıl yalan söylüyorsa aynen adayları da öyle yalancı ve bunlar aynı zamanda da yalanın ötesinde her türlü oyunu da oynuyor. Şimdi bu şahıs, ‘Kim çaldı?’ diyor. Bunu bize sormayacaksın, bunu sen kendine soracaksın. Fail ortada, 29 puandan 13 puana nasıl indi?

Erdoğan: FETÖ metodu

Milli irade hırsılarına gereken dersi vermeye hazır mıyız? Anıtkabir Defteri’ne belediye başkanıyım diyerek imza attı. Bu nasıl bir iş? Anıtkabir yönetimi o yaprağı çekti aldı. Al sana bir ders daha. Sahip olmadığı bir unvanı kullanana ne derlerse bu kişi de odur. Dışarıdan birilerin getirip belediyenin verilerini kopyalamaya çalışıyor. 3 kişi getiriyor dışarıdan. Ondan sonra diyor ki ne olacak bunlar yapılır. Çok da pişkin. Bu veri hırsızlarına da ne denildiğini gerek hukuki gerekse siyasette çok iyi bilirler. Belediye verileri zaten iki farklı yerde sürekli yedeklenir. Derdi verileri korumak değil onları alıp bir yerlere servis etmektir. Bu FETÖ metodudur. Bunların hep verileri çalar.

Küçükkaya – İmamoğlu görüşmesi

Moderatörle aynı odaya kapanıyorlar orada çalışmalarını yapıyorlar. Tespit ettik, görüşmenin süresi 45 dakika, aynı odada birlikte kalmışlar, yani soruları çalmışlar. Çıktığı televizyon programında Binali Bey’in soruları istediği yalanını yüzü kızarmadan söyleyebiliyor.

Bayramda Ordu’ya gidiyor VIP kapısından geçişi engellenince devletin valisine hakaret ediyor. Haysiyet cellatlığı yapıyor. Valiler cumhurbaşkanlarının o ildeki temsilcidir. Valiye hakaret cumhurbaşkanına millete hakarettir. Sen bir valiye it diyemezsin. Baktı ki bu iş zora gidiyor it demedim basitleşme dedim. Sen bu milleti enayi mi zannediyorsun? Böyle bir adam İstanbul’un başına getirilebilir mi? İstanbul’a yazık olur.

Ekrem İmamoğlu seçilse bile…

Bu sadece vitrin süsü olarak seçilse bile belediye başkanlığı yapacak o kadar, vitrin süsü. En ufak bir yanlışta karşısına Meclis dikilecek. Beni çalıştırmayacaklar diyor. Demek ki doğru dürüst hareket etmeyeceğini biliyor. Ahmet Kaya’nın şarkısındaki gibi ifade edecek olursak nereden baksan tutarsızlık. Yaptıklarında olup bitenlerden bu kadar bihaber CHP adayına İstanbul’un yönetimi emanet edilebilir mi? İstanbul il başkanı tam bir terör örgütünün temsilcisi DHKP/C domuzla da arası bayağı iyi. CHP adayı sürekli tekliyor.

19-06/20/erdogan2.jpg

Erdoğan: Her tercihe saygımız sonsuz

Hala milleti kandırabileceklerini zannediyorlar. Her tercihe saygımız sonsuzdur. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden olan İzmir’in bu zihniyetin elinde nasıl heba olup gittiğini hep beraber gördük. İzmir’e suyu biz getirdik. İstanbul da susuzdu. Almanya’nın Berlin Havalimanı 17 yıldır yapılamıyor ama biz 5 yılda İstanbul Havalimanı’nı yaptık. Şimdi Atatürk Havalimanı’nı Millet Bahçesi’ne dönüştürüyoruz. CHP demek pislik, çöp, kanalizasyon demektir. Bizde ise temizlik var.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz