Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan Mehmet Şimşek'e "Gel ekonominin başına geç" mi dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mehmet Şimşek’e “Gel ekonominin başına geç” mi dedi?

Ali Babacan’ın kuracağı partide görev almasına kesin gözüyle bakılan eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre aracıların talebiyle ayarlanan görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski ekonomi kurmayı Mehmet Şimşek’ten çalışmalarını parti içinde sürdürmesini istedi.

Mehmet Şimşek görüşmesinin anlamı ne?

Öte yandan Mehmet Şimşek – Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesi yeni kabine tartışmalarını alevlendireceğe benziyor. Bilindiği gibi Berat Albayrak, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in görevine getirilmiş ancak beklenen performansı sergileyememişti.

Mehmet Şimşek’e “Gel çalışmalarını AK Parti çatısı altında yap” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bununla neyi kastetti tartışılıyor? Erdoğan yeni kabinede, iddia edildiği gibi, Berat Albayrak’ı başka bir bakanlığa kaydırıp ekonomiyi usta ellere mi emanet etmeyi planlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün, Ali Babacan’ın başkanlığını yaptığı yeni harekete yakın olduğu iddiaları ortaya atılan eski bakanlardan Mehmet Şimşek ile görüştüğü aktarıldı. Erdoğan-Şimşek görüşmesi 2 saat sürdü. 

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre siyaseti bıraktıktan sonra İngiltere’de danışmanlık görevi üstlenen ve sık sık Londra’da kalan Mehmet Şimşek konusunda önce temas sağlandı.

Yaptığı sözleşme gereği 1 yıl boyunca danışmanlık işi dışında hiçbir görevi kabul edemeyen Şimşek’in aracıların talebi üzerine Erdoğan’la bir araya geldiği öğrenildi.

Erdoğan’ın Şimşek’ten ekonomiye ilişkin çalışmalarını parti içinde sürdürmesi ve gerekirse danışman olarak kendisinden yararlanılabileceğini dile getirdiği öne sürüldü.

Şimşek’in ise ekonomideki gelişmelerle ilgili görüşlerini dile getirdiği ancak şimdilik siyasi bir görev üstlenmekten yana olmadığını ifade ettiği belirtildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz