Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan: Yeniden kenevir ekmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeniden kenevir ekmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk milletinin yeniden kenevir ekmeye başlaması gerektiğini üstüne basa basa vurguladı. Erdoğan kenevir ile iglili, “Milletime sesleniyorum. Yeniden kenevir ekimi süreci başlatalım. Çünkü kenevir ekiminin çok farklı alanlarda çok farklı faydalarının olduğunu göreceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan tank paleti fabrikasının satılacağı iddialarını yalanladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BMC Sakarya Karasu Üretim ve Teknoloji Üssü Temel Atma, Pınarbaşı Fabrika İleri Teknoloji Üretim Hattı Hizmete Alım ve BMC Power İlk Yerli ve Milli Motor Çalıştırma Ortak Töreni’nde konuştu. Erdoğan tank palet fabrikasına ilişkin iddialarla ilgili olarak, “Öncelikle fabrikamızın satılması yalanını uydurarak, kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Buna inananlara üzülüyorum. Kusura bakmasınlar Tayyip Erdoğan böyle bir yola tevessül etmemiştir. Bundan sonra da etmez” dedi.

Cumhurbaşkanı, “Ne dediler? Türkiye battı bitti. Yatırımlar durdu. Hepsine inat yatırımlar da devam ediyor üretimler de devam ediyor. Bu ülkeyi hazmedemeyenler. İsteseniz de istemeseniz de bu millet bu ülke dimdik ayaktadır. ve dimdik ayakta yoluna devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: Katar ile işbirliği kazan kazan üzerine

Erdoğan, “Burada bir Katar Türkiye iş birliği var. Bu işbirliği her iki ülkenin kazan kazan esasına göre geleceğe yönelik bir adımıdır. Türkiye Katar iş birliği güçlenerek devam edecektir.”

Erdoğan: Peygamberimiz de bir muhacirdi

Erdoğan, “Yaklaşık 3,5 milyon Suriyeli sığınmacıya kapısını açan bu millettir. Bu millet mazlumlara sahip çıkmayı dayanışmayı bilen bir millettir.” dedi.

Erdoğan ayrıca, “Bu millet biliyor ki sevgili Peygamberimiz de bir muhacirdi. Medine ona ensardı. Onun için ensarın ne olduğunu muhacirin ne olduğunu çok iyi biliriz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı: Askeri ve savunma sanayini geri plana itemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemiz ekonomik siyasi ve askeri bakımdan güçlü olduğu dönemde çok geniş bir coğrafyada güvenlik ve istikrarın teminatı olmuştur.Kimi devletlerin askeri ve savunma sanayi alanlarını geri plana itme lüksü olabilir. Ancak bizim böyle bir ihtimalimiz yok. Türkiye askeri kapasitesiyle ekonomik ve diplomatik kabiliyetleriyle güçlü olmaz sorundadır. Savunma sanayi alanında caydırıcılığımız çok tüksek olmak zorundadır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Bizim caydırıcılığımızın da teknoloji ile beraber çok daha ileri bir konuma gelmesi lazım. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, birilerine emanet edemeyiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Yeniden kenevir ekmeliyiz

Kenevir ekimi meselesine değinen Erdoğan, “Bizi izleyen milletime sesleniyorum. Yeniden bir kenevir ekimi süreci başlatalım. Çünkü kenevir ekiminin çok farklı alanlarda çok farklı faydalarının olduğunu göreceğiz. Tarih ibret almayanlar için tekerrür eder. İbret alanlar için değil.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz