Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na ikinci tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na ikinci tebrik

Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada 23 Haziran seçimlerinde İstanbul Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik etti. Erdoğan, “Binali beyin seçimi kazanmasını arzu ettik. İstanbul halkının kararının başımızın üzerinde yeri var. Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

23 Haziran İstanbul seçimlerinde İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu ile ilgili konuşan Erdoğan, “Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararının başımızın üzerinde yeri var” ifadelerini kullandı.

“Binali beyin seçimi kazanmasını arzu ettik. Kendisine gayreti ve mücadelesi için buradan teşekkür ediyorum.” diyen Erdoğan, “Milletimizin verdiği mesajları görmezden gelerek kulağımızın üstüne yatamayız.” mesajını verdi.

Seçim sonuçlarını “Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, milleti suçlamak asla ve asla yoktur.” diyerek yorumladı.

Erdoğan grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kabine değişikliği ile ilgili soruya yanıt veren Erdoğan, “Kabine değişikliği olmaz” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum”

-Pazar günü yapılan İBB seçiminin de şehrimize ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. İBB’ye seçilen CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararının başımızın üstünde yeri vardır. 31 Mart seçimlerinde, İBB seçimleriyle ilgili olarak hem birleştirme tutanaklarında hem de sandık kurullarında sonucu etkileyecek ölçüde sorunlar tespit edilmişti. Bunun üzerine YSK büyükşehir seçimlerinin yenilenmesine karar verilmişti. Tabi bu seçimlerde gerek belediye meclisinde, kahir ekseriyetle partimiz seçimi kazanmıştı. Bunun ardından yapılan komisyon seçimlerini yine tamamiyle AK Parti almıştı. 

“Binali beyin seçimi kazanmasını arzu ettik”

-Binali beyin seçimi kazanmasını arzu ettik. Kendisine gayreti ve mücadelesi için buradan teşekkür ediyorum. Binali bey İstanbul’da bürokrat olarak başladığı hizmet yolculuğunu bugüne kadar sürdürmüştür. Kendisi tecrübelerini, projelerini hayata geçirmek için aday olmuştu. Ama İstanbul halkının takdiri bu şekilde gerçekleşti.

Milli irade vurgusu

-Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en sağlıklı, en şaibesiz şekilde tecelli etmesidir. Son seçim kimin kazandığının ötesinde tereddütleri ortadan kaldırması bakımından başlı başına değerlidir. 31 Mart’ın galibi ise tartışmasız şekilde Cumhur İttifakı’dır. AK Parti ve MHP’dir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz