Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakan Atilla için flaş karar! Külliye'de özel görev mi alacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hakan Atilla için flaş karar! Külliye’de özel görev mi alacak?

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Türkiye’ye dönen Hakan Atilla hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları…

Malezya Başbakanı kıymetli dostum Muhammed’e ve değerli heyetini ülkemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

Malezya’nın kalkınmasında önde gelen mimarlardır. Kendisi 25 yıl sonra yeniden başbakan olarak misafir etmek bizim için ayrıcalıktır. Bu sene Malezya ile diplomatik ilişkilerin 55.yıl dönümü.

Malezya’ya özel önem atfediyoruz. İslam düşmanlığı, Filistin gibi meselelerde ortak tutum sergiliyoruz. Malezya ve Türkiye arasında değerlendirilmeyi bekleyen büyük bir ticari potansiyel var. 5 milyar dolar hedefine süratle ulaşmamış gerekiyor.

Savunma sanayi alanında iş birliğimizi geliştirmek öncelikli hedeflerimizden biri. Malezya’nın önemli birikim sahibi olduğu otomobil alanında birlikte neler yapabileceğimizi inceleme konusunda mutabık kaldık.

Kültür, sanat,turizm ve eğitim alanında atılabilecek adımları da önemsiyoruz. Türkiye ile Malezya arasındaki iş birliğinin her alanda ilerlediğine şahit olacağız.

Sayın Putin daha önceden bu müjdeyi vermişti, bugün de artık kaldırıldı. Bir sıkıntı söz konusu değil. Bu uzun zamandır aramızdaki diyalog ve sıcak ilişkilerin neticesi.

Erdoğan: Hakan Atilla’nın yaşadığı süreç şahsımı kırmıştır

Uzun bir süredir Halk Bankamızın Genel Müdür Yardımcısı’nın yaşamış olduğu süreç başta şahsım olmak üzere kırmıştır, tüm çalışma arkadaşlarımız üzmüştür.

Borcumuz olmadan cezası bitmiş oldu. Kendisi ile yaptığım görüşmede önce ailenle çocuklarınla dinlen tatilini yap ondan sonra da seni Ankara’da külliyede bekliyorum. Oturup konuşur karar veririz dedim. Bizim için Hakan Atilla konusunda bir bariyer söz konusu değildir. O bizim evladımız. Onu sahiplenmeyeceğiz de kimi sahipleneceğiz?

Mahathir Muhammed’in açıklamalarının satır başları;

Yaptığım çalışmalar nedeniyle bu nişan bana verildi. 22 yıl boyunca başbakanlık yaptım ve diğer başbakanların yaptığının aynısını düşünüyordum. Dolayısıyla nereye gidersem gideyim tanınıyorum.

Benim kendi partim Türk kökenli bir kişi tarafından kurulmuştu. Benden önceki başbakan ve beni atayan başbakan da Türk kökenliydi. İki ülke arasında çok yakın ilişki var.

Tamamen bağımsız olmalıyız ve her şeyi kendimiz yapabiliyor olmalıyız.

Bu nişandan dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Ortak bir anlayışa sahibiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz