Ana SayfaDünyaCumhurbaşkanı Macron, Sarı Yelekliler ile buluşucak!

Cumhurbaşkanı Macron, Sarı Yelekliler ile buluşucak!

Fransa’da yaşanan olaylara ilişkin yeni gelişme yaşandı. Hayat pahalılığından ve akaryakıt ürünlerine gelen zamlardan şikayetçi olan Sarı Yelekliler’in yaptığı eylemler ülkeyi karıştırdı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un,  yaşanan olayların sonlanması için Sarı Yelekliler ile görüşecek. Yapılacak görüşmeye birçok sivil toplum örgütü katılacak.

Macron 'Sarı Yelekliler' ile görüşecek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Sarı Yelekliler ile görüşeğini açıkladı. Ülkede yaşanan olayların son bulmasını isteyen Emmanuel Macron, birçok işçi sendikasıyla bir araya gelecek. Yapılacak olan görüşme  Elysee Sarayı’nda yapılacak. Yapılacak olan toplantıda işçilerin isteklerinin konuşulacağı açıklandı.

Fransa, Cumhurbaşkanı Emmanuel’in, hayat pahalılığı ve akaryakıt zamlarını protesto eden Sarı Yelekliler ile yarın bir araya geleceği bildirildi.

Fransa’da başlayıp Belçika’ya sıçrayan ve zaman zaman şiddetli olayların yaşandığı protestolarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, hayat pahalılığı ve akaryakıt zamlarını protesto eden Sarı Yelekliler ile yarın bir araya geleceği açıklandı. Macron’un görüşmeyi, yarın saat 10.00’da Elysee Sarayı’nda işçi ve memur sendikalarıyla bir araya gelerek gerçekleştireceği aktarıldı.

Görüşmeye CGT, CFDT, FO, CFE-CGE ve CFTC olmak üzere 5 işçi sendikasının temsilcilerinin katılacağı bildirildi. Öte yandan Medef, CPME ve U2P şirketlerinin de görüşmeye katılacağı aktarıldı.

Görüşmede Meclis Başkanı Richard Ferrand’ın ve Senato Başkanı Gérard Larcher’ın da hazır bulunacağı ifade edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz