Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanının avukatı, davada karar çıktıktan 4 gün sonra vekaletname vererek 4 bin...

Cumhurbaşkanının avukatı, davada karar çıktıktan 4 gün sonra vekaletname vererek 4 bin 80 TL almış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edildiği gerekçesiyle re'sen açılan davada, dosyada vekaleti olmadığı halde avukatı Ahmet Özel'e 4 bin 80 TL ödenmiş

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın gündeme getirdiği iddiaya göre 22 Aralık’ta karara varılan davada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, davaya vekâletname vermek için (26.12.2020) saat 15.55’de vekalet pulu ve harcı yatırmış.

 Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’e, dosyada vekaletnamesi olmadığı halde mahkemenin kendisine 4 bin 80 TL vekalet ücreti ödediği ortaya çıktı. Avukat Ahmet Özel, bu durumu reddettiği halde 22 Aralık’ta karara bağlanan dava için vekaletnamesini 26 Aralık’ta sunduğu tespit edildi.

CHP’li Başarır: Özrü kabahatinden büyük!

Konuya ilişkin bir açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Bu bir sahteciliktir. Özrü kabahatinden büyüktür” dedi.

CHP’li Başarır, Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesiyle re’sen yürütülen soruşturmalar ve akabinde açılan davalara ilişkin, ilgili mahkeme tarafından tebligatın, Cumhurbaşkanı’na değil, vekâletnameleri olmadığı halde avukatlarına gönderilmesini Meclis gündemine taşımıştı. İstanbul Anadolu 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde karara bağlanan örnek davada ise, dosyada vekâletnamesi bulunmadığı halde Cumhurbaşkanı avukatı sıfatıyla görünen Ahmet Özel’in 4 bin 80 TL vekalet ücreti aldığı belirlenmişti.

Kim bilir kaç davada daha usulsüzlük yapıldı?

Başarır, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı avukatı Ahmet Özel, davada vekâletnamesi olmadığı halde kendisine verilecek olan 4 bin 80 TL’lik avukatlık ücretini ‘ben hak etmedim bu parayı, o nedenle almayacağım’ diyerek tüm kamuoyundan özür dilemek yerine kurnazlık yaparak karara bağlanmış davaya vekâletname sunmuştur. Sırf 4 bin 80 TL’lik vekâletname ücretini almak için tüm halkımızı, adaleti kandırma yoluna gitmiştir. Bu bir sahteciliktir. Özrü kabahatinden büyüktür. Bu bir suçtur ve kapatılamaz. 2014 yılından bu zamana kadar Cumhurbaşkanına hakaretle ilgili 63 bin 41 kişiye soruşturma açıldı. Açılan bu soruşturmalardan 9 bin 554 kişi mahkûm oldu. Kim bilir kaç davada bu usulsüz işlem yapıldı?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri