Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanlığı uçağında köklü revizyon!

Cumhurbaşkanlığı uçağında köklü revizyon!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazetecileri beraberinde götürdüğü son Cezayir seyahatinin ardından uçakta köklü bir revizyona gittiği gözlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cezayir’e götürdüğü gazeteciler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel seyahatinde Cezayir’e giderken yanında götürdüğü İbrahim Karagül, Hakan Çelik, Seda Öğretir, Erem Şentürk, Esra Elönü ve Sevil Nuriyeva gibi isimleri kadro dışı bırakırken bu kez farklı bir ekip ile havalanmayı tercih etti. Basın kulislerinden sızan bilgilere göre, Brüksel seyahatinde yer bulamayan gazetecilerin, kendi aralarında “Elaleme Brüksel, bize Cezayir. Acaba Rusya’daki zaferi yeterince iyi anlatamadık mı? Sayın Cumhurbaşkanımıza ne yaptık da layık olmadık” şeklinde birbirlerine serzenişte bulundukları öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Brüksel seyahatinde beraberinde götürdüğü gazeteciler

Bir süredir uçaktan aforoz edilen Pelikancı Hilal Kaplan, bu kez uçakta kendisine şans bulurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hemen sağ yanında oturarak, Esra Elönü’ye “Cumhurbaşkanımızın sağ kolu benim” mesajı gönderdi.

ATV ve Sabah Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı ise Cumhurbaşkanı’na oldukça yakın bir şekilde konumlanırken, sandalye bulamayarak ayakta kaldı. Bursalı’nın bir sonraki seyahatte şans bulursa oturup oturamayacağı merak konusu.

Zaman zaman uçakta kendisine şans bulan Ahmet Hakan, bazen fotoğraflara girmemeyi tercih etse de bu defa kaçamamış gibi duruyor. Yaklaşık 25 yıllık basın serüveninde yaklaşık 25 kere ideoloji ve görüş değiştiren Hakan’ın son kararının bu olup olmadığı ise bir hayli merak ediliyor.

Nur Özkan Erbay’a öfke büyük

Üst üste iki seyahatte gidiş – dönüş bilete hak kazanan Nur Özkan Erbay’a ise hükumete yakın medya camiasında büyük öfke hakim. Erbay’ın hem iki kez üst üste uçağa binebilmesi hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağ kanadına geçmesi, üstelik de kendisiyle arasındaki mesafeyi bir buçuk metreden 55 santime kadar düşürmesi iktidar medyasında huzursuzluk yarattı. Nur Özkan Erbay’ın gelecek seyahatte yer alıp yer almayacağı, yer alırsa nasıl konumlanacağı şimdiden Balmumcu – Oran hattının en sıcak gündemi.

Hacı Yakışıklı ?

Daha önceki seyahatlerde kendisine zaman zaman uçakta yer bulan hatta oturabilen hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dizinin dibi bile kendisine nasip olan Yeni Akit Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı ise bu kez ayakta kaldı.

Hacı Yakışıklı’nın bir sağlık sorunu nedeniyle mi yoksa artık kendisine oturması için izin verilmediği için mi oturamadığı bilinmiyor.

NTV Spikeri Özlem Yurt ise ayakta kalan bir diğer isim oldu. Konu centilmenlik olunca mangalda kül bırakmayan Ahmet Hakan’ın, Özlem Yurt’a yer vermemesi uçak içinde de tepkilere neden olurken, NTV Spikerinin kızgınlığı objektiflerden kaçmadı.

Hiç çağırmasanız daha iyiydi

Normal bir yolcu uçağı ile eşleştirildiğinde kendisine ancak 35F gibi bir koltukta yer bulan CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın uçağa Cumhurbaşkanlığından gelen bir davet üzerine mi bindiği yoksa Brüksel’e alışverişe giderken CIP Salonu’nda rastladığı Şebnem Bursalı’nın “Canım biz de Brüksel’e gidiyoruz, bizle gelsene hem yolda biraz laflarız.” demesi üzerine mi bindiği tam olarak kestirilemedi. Zira mental olarak pek oradaymış gibi durmuyor.

Murat Akgün mahcup, Murat Akgün mahzun…

15 Temmuz hain darbe bildirisini TRT’den bile önce okuyan A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün ise objektiflerden kaçmaya çalışması dikkat çekti. Muhtemelen uçuş öncesi zılgıt yiyen Akgün’ün buruk görüntüsü yürekleri dağlarken, yüzünün ifadesi görebildiğimiz kadarıyla “Sanki sizin kafanıza silah dayansa siz okumayacaktınız. Hem Tijen de okudu. Ona bir şey dediniz mi? Devlet memuru değiliz tabi. Bıktım bu taşeronluktan.” der gibiydi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri