Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanlığı yeni birim kurdu! Hilal Kaplan ve Pelikancı arkadaşlarının kafası karıştı

Cumhurbaşkanlığı yeni birim kurdu! Hilal Kaplan ve Pelikancı arkadaşlarının kafası karıştı

Cumhurbaşkanlığı’ndan algı operasyonlarına flaş hamle geldi. Yeni kurulan birim kasıtlı algı operasyonlarıyla mücadele edecek.

Yerel seçimler geçmişte kalsa da Hilal Kaplan’ın giriştiği algı operasyonları hala hafızalarda taze. Hatırlayalım, Hilal Kaplan bir gece yarısı “YSK, tüm oyların yeniden sayılmasına karar verdi” şeklinde bir yalanla Türkiye gündemini alt üst etmişti.

Bu da yetmemiş gibi Hilal Kaplan’ın gazetesi Sabah, “CHP’liler polise saldırdı” diyerek ortalığı karıştırmış ve ‘seçimi bulandırıyorlar’ iddialarına muhatap olmuşlardı.

Cumhurbaşkanlığı muhtemelen bu ve benzeri algı operasyonlarına geçit vermemek için harekete geçti ve Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı kuruldu. Yeni dairenin görevi hher tür psikolojik harekat ve algı operasyonuna faaliyet yürütmek.

Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı kuruldu; ‘her tür psikolojik harekat ve algı operasyonuna’ karşı faaliyet gösterecek

Başkanlık ayrıca, kriz, afet, olağanüstü hal dönemleri ile yakın savaş tehdidi, seferberlik ve savaş halinde stratejik iletişim ve kriz yönetimi uygulayacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı kuruldu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ve 14 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde değişiklik yapan kararnameye göre, Türkiye’ye karşı ‘yürütülen’ psikolojik harekât, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her türlü manipülasyon ve dezenformasyonla mücadele edilmesine karar verildi. Bu faaliyetler, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı görevleri arasında sayıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri