Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanlığı'ndan Akit TV'ye tokat gibi cevap

Cumhurbaşkanlığı’ndan Akit TV’ye tokat gibi cevap

Aşırılık içeren kutuplaştırıcı haber ve yorumlarıyla dikkat çeken Akit’e Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’tan tepki geldi. Generaller için “Eşşek gibi saf tutacaklar” diyen Akit Haber Müdürü Murat Alan, sadece kamuoyunun değil Cumhurbaşkanlığı’nın da tepkisini çekti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Akit çalışanının generaller hakkındaki kullandığı ifadelere yanıt verdi. Altun, “Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza yönelik bu tahripkar ifadeleri en sert şekilde kınıyoruz” dedi.

Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan, Akit TV’deki bir programda soru sorarken “O hizaya gelmeyen apoletli generalleriniz hepsi Erdoğan’ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar” sözleriyle infial yaratmıştı.

Fahrettin Altun’dan Akit’e tepki

Fahrettin Altun’un açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ulusal bir televizyon programında, programa katılan bir yorumcu tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’ni komuta eden generaller hakkında sarf edilen hakaretamiz ifadeler ziyadesiyle rahatsız edicidir. Bu ifadeleri kullanan kişinin Sayın Cumhurbaşkanımızın adını ağzını alarak bu sözleri sarf etmesi ise bir diğer talihsizliktir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemizi terör örgütlerini kullanarak kuşatmak isteyenlere, ulusal güvenliğimizi tehdit edenlere ve uluslararası haklarımızdan mahrum bırakmaya çalışanlara karşı ‘en büyük gücümüz’ olarak nitelendirdiği kahraman ordumuza yönelik içeriden yahut dışarıdan yapılacak herhangi bir saldırıyı mazur göremeyiz. 15 Temmuz sonrasında içerisine sızan hainlerden temizlenmekte olan ordumuz bugün Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de ve İstiklal Harbinde nasıl bir ruh haline sahipse aynı ruhla mücadele vermekte terörü kaynağında kurutmakta, dosta güven vermekte, düşmana korku salmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri erinden generaline kadar her kademedeki mensubuyla demokratik hukuk sistemi içerisinde devletimizin ve milletimizin emrinde görev yapmaktadır. Kahraman Mehmetçiğimizin yurt içinde ve sınır ötesinde her türden teröre karşı fedakarca mücadele yürüttüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası için üstün gayret sarf ettiği bir dönemde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza yönelik bu tahripkar ifadeleri en sert şekilde kınıyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz