Ana SayfaTürkiyeCumhuriyet gazetesinden Davutoğlu’na alçak itibar suikastı

Cumhuriyet gazetesinden Davutoğlu’na alçak itibar suikastı

Cumhuriyet gazetesi Davutoğlu'nu hedef aldı. Ülkenin düştüğü sıkıntılı durumu da Ahmet Davutoğlu'nun sırtına yüklemeye kalktılar.

Cumhuriyet gazetesi Muş’ta gençlerle bir araya gelen Davutoğlu’nu AK Parti eleştirileri üzerinden hedef aldı.

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık yaparken bile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı frenleyebilmek için ne kadar büyük bir mücadele verdiğini artık dünya alem biliyor. Güçler ayrılığı, şeffaflık, ifade hürriyeti için yaptığı uyarılar, ekonomik atılım için gösterdiği çaba günlerce gazetelerin manşetlerinde yer aldı.

Cumhuriyet’ten Davutoğlu’na itibar suikastı

Ancak Cumhuriyet bütün bunlar hiç olmamış gibi adeta Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na itibar suikastı düzenledi.

Davutoğlu Muş’ta gençlerle buluşmasında onlara “Eğer siz bugün geleceğe karamsarlıkla bakıyorsanız bunun sorumlusu sizler değilsiniz, başta ülkeyi yönetmekte olanlar olmak üzere hepimiziz” sözleriyle umut aşıladı. Güçlü kalmalarını, daha mutlu bir hayat için pes etmemelerini öğütledi.

Ancak Cumhuriyet gazetesi bu sözlerden bambaşka anlamlar çıkardı. Açıklamayı “Davutoğlu’ndan itiraf gibi açıklama” manşetiyle haberleştiren Cumhuriyet gazetesi, ekonomide yaşanan sıkıntıları da Davutoğlu’nun sırtına yüklemeye kalktı.

Davutoğlu zamanında Türkiye

Davutoğlu’nun istifa ettiği zamanda dolar 3 liranın altındaydı. Asgari ücrete tarihin en yüksek zammı yapılmıştı. Öğretmenler de yine aynı şeklide tarihinin en büyük zammını almıştı. Enflasyon ve işsizlik Türkiye tarihinin en düşük seviyelerinde seyrederken Başbakanlık koltuğunda oturan kişi Davutoğlu’ndan başkası değildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri