Ana SayfaTürkiyeAK Parti MKYK'sı mı kaybedenler kulübü mü? İşte Erdoğan'ın yeni A takımı

AK Parti MKYK’sı mı kaybedenler kulübü mü? İşte Erdoğan’ın yeni A takımı

AK Parti'nin sayıları 75'e çıkarılan yeni MKYK'sı büyük hayal kırıklığı yarattı. Yeni diye seçilenler arasında 2019 yerel seçimlerini kaybetmiş pek çok ismin olması dikkat çekti.

AK Parti’nin sayıları 75’e çıkarılan yeni MKYK’sı büyük hayal kırıklığı yarattı. Yeni diye seçilenler arasında 2019 yerel seçimlerini kaybetmiş pek çok ismin olması dikkat çekti. AK Parti seçmeni uzun zamandır güçlü ve enerjik bir kadro beklentisindeydi. Ancak yeni isimlerin parti tabanında da büyük hayal kırıklığı yaratması muhtemel.

AK Parti yeni MKYK listesi

AKP’nin 7. Olağan Büyük Kongresinde partinin yeni yönetim kadrosu da netleşti. Yönetimdeki isimlerin daha önce seçim kaybetmiş isimlerden oluşması hayli manidar.

En başta Binali Yıldırım. Son seçimde Ekrem İmamoğlu’na İstanbul’u kaybetti. Binali Yıldırım önceki yıllarda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı da kaybetmişti.

İstanbul seçimlerinde görevli olan Ali İhsan Yavuz ve dönemin AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da adını kaybedenler arasına yazdırmış isimlerden. Binali Yıldırım ile birlikte iki isim de partinin yeni MKYK’sında görev aldı.

Ankara’da seçimi Mansur Yavaş’a kaybeden Mehmet Özhaseki de AK Parti MKYK’sında çıktı karşımıza. 2019 yerel seçimini kaybeden Mehmet Özhaseki ve AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cem Şahin yeni listede.

İstanbul ve Ankara da değil. Antalya’yı CHP’ye kaybeden Menderes Türel AK Parti MKYK’sında yer aldı.

Yine sırasıyla Eskişehir’i kaybeden Burhan Sakallı…

Muğla’yı kaybeden Mehmet Nil Hıdır da yeni MKYK’da yer aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri