Ana SayfaTürkiyeDavotoğlu'na 'Serok Ahmet' denmesini diline dolayan Bahçeli, Erdoğan için ses çıkaracak mı?

Davotoğlu’na ‘Serok Ahmet’ denmesini diline dolayan Bahçeli, Erdoğan için ses çıkaracak mı?

Bugün Şırnak'ta partisinin il kongresi için bulunan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililer tarafından 'Serok Erdoğan' sloganlarıyla karşılandı

Bugün Şırnak’ta partisinin il kongresi için bulunan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililer tarafından ‘Serok Erdoğan’ sloganlarıyla karşılandı.

Gittiği Doğu ve Güneydoğu illerinde ‘Serok Ahmet’ diye karşılanan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu durumdan dolayı duyduğu memnuniyeti defalarca dile getirmiş, MHP lideri Bahçeli ise Davutoğlu’na ‘serok’ diye seslenilmesini sert bir şekilde eleştirmişti. Bahçeli, Davutoğlu’na, yaptığı grup konuşmalarında ‘Serok Ahmet’ şeklinde hitap ederek kendince alaylı ve aşağılayıcı bir üslup kullanmış ve Kürtçe’yi hedef alan çıkışlarıyla gündeme gelmişti. MHP Genel Başkanı, yaptığı bir konuşmada ise “Serok Ahmet’in PKK özlemi, Babacan’ın HDP sevdası, Kılıçdaroğlu’nun bölücülük merakı siyasette üçüncü bir blok arayışı değil düpedüz vatana ihanettir” ifadeleriyle eleştirilerin odağı olmuştu.

Davutoğlu: İmralı’dan mektup alındığı zaman sessiz kalanlar bu özlemi duymuş olabilir

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise Bahçeli’nin bu çıkışına “Bu ülkeye hizmetten başka gayri hiçbir şey gözetmemiş bir vatandaş olarak vatan haini olarak bana hitap edilmesini kabul etmem mümkün değildir. Bugün PKK’ya özlem diye bir itham varsa bu özlem 23 Haziran’dan öncesinde İmralı’dan mektup alındığında susulduğu zaman, Osman Öcalan devletin televizyonuna çıkarıldığı zaman o özlemi duymuş olabilirler” şeklinde yanıt vermişti.

Davutoğlu, konuya ilişkin Independent Türkçe’ye verdiği bir mülakatta ise “Mr. President”tan rahatsız olmam “Serok Ahmet”ten neden rahatsız olayım?” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin tavrı merak konusu

Bugün partisinin il kongresi için bulunduğu Şırnak’ta vatandaşların kendisine ‘Serok Erdoğan’ diye hitap etmesi üzerine MHP liderinden nasıl bir çıkış geleceği ise merak konusu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri