Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu ile Babacan akıllarını aldı

Davutoğlu ile Babacan akıllarını aldı

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya arka arkaya Gelecek Partisi ile DEVA’nın birleşeceğini iddia etti. Peki ama neden?

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya arka arkaya Gelecek Partisi ile DEVA’nın birleşeceğini iddia etti. Davutoğlu ve Babacan belli ki sadece birkaç ayda iktidar medyasının kimyasını bozdu. Her gün onlarca köşe yazarı Davutoğlu’nu ve Babacan’ı karalamak için takla üstüne takla atıyor.

Gelecek Partisi tek başına kanunların suistimalleri konusunda AK Parti’ye nefes aldırmazken DEVA ile birleşme ihtimalleri Cumhur ittifakında tedirginlik yarattı.

Parti içi demokrasinin en seçkin örneklerinden birini sergileyen Gelecek Partisi, liderlik sultasına dönüşen partilere demokrasi nedir, nasıl demokrat olunur bunun dersini vermeye devam ederken iktidarın tek dersi Gelecek ile DEVA birleşiyor mu olmuş.

Hayır iki partide birleşmiyor ama belli ki bu ihtimal bir şekilde kulaklarına çalınmış. AK Parti, MHP ve Perinçek psikolojik olarak Gelecek Partisi’nin gözetiminde olmaktan dolayı yaşadığı bunalımı hala aşamadı.

Kurulduğu günden beri seçmene ‘biz hazırız’ mesajını güçlü şekilde veren Gelecek Partisi’yle başa çıkamayan iktidar medyasının kabuslarında anlaşılan Gelecek Partisi ile DEVA’nın birleştiği bir senaryo var.

Abdulkadir Selvi ve Muharrem Sarıkaya’nın arka arkaya yazılarla “Gelecek Partisi ile DEVA birleşiyor dikkat edin” şeklindeki uyarının tek bir anlamı var. Çekiniyorlar. 

Gelecek Partisi’nin de DEVA’nın da seçmenin beğenisini, takdirini kazanmalarından dolayı tedirginler.

Bir sonraki seçimde roller değiştiğinde neler olacak acaba!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri