Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu 12 Eylül’ün yıl dönümünde Diyarbakır’dan seslendi: Şimdi büyük bir dalga, tsunami...

Davutoğlu 12 Eylül’ün yıl dönümünde Diyarbakır’dan seslendi: Şimdi büyük bir dalga, tsunami geliyor

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 12 Eylül’ün 41. yıl dönümünde Diyarbakır Demir Otel’de gazetecilerle bir araya geldi. Türkiye’ye ağır bedeller ödeten 12 Eylül’ün yıl dönümüne denk gelen ziyarette özgürlük vurgusu yapan Davutoğlu, “12 Eylül ülkeyi karanlığa boğdu” dedi.

Davutoğlu, AK Parti iktidarı için “90 yılların uygulamalarını geri getirdiler. Lüks şatafat ve israfı geri getirdiler” dedi.

Davutoğlu basın toplantısına başlamadan önce gazetecilerle yaptığı kısa sohbette “Bugün 12 Eylül darbesinin yıl dönümü. Farklı siyasi görüşlere sahip gençleri savaştırdılar. Büyük acılar yaşandı. 12 Eylül ile ülke karanlığa boğuldu. Diyarbakır hapishanesinde insanlık ayaklar altına alındı” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu AK Parti’yi “90 yılların uygulamaları bugün geri geldi. Lüks şatafat ve israf geri geldi” sözleriyle eleştirdi.

Gelecek Partisi’nin büyük potansiyelinden ve Türkiye’deki sosyolojik kırılımlardan bahseden Davutoğlu, “Şimdi, dinamik bir dalga, büyük bir tsunami geliyor” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri