Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Açık bir ihanetle karşı karşıyayız

Davutoğlu: Açık bir ihanetle karşı karşıyayız

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası’nın faiz kararını çok sek sözlerle eleştirdi. Davutoğlu, “Açık bir ihanetle karşı karşıyayız” dedi.

Davutoğlu’nun açıklamaları şu şekilde…

Aziz vatandaşlarım; Hepinizin hissettiği ve bildiği gibi ülkemiz ağır bir ekonomik kriz içinde. Bakın bu kriz ne global ne bölgesel bir krizdir, bu kriz “Erdoğan yapımı” bir krizdir.

Sadece son 8 ayda dolar, Türk Lirasına karşı %50’den fazla değer kazandı. Oysa dünyada hiç bir ülkenin milli parasının değer kaybı bunun yanına yaklaşmadı bile.

Aylık 250 Dolara düşen asgari ücret ile güzel ülkemizi dünyanın en ucuz işçi cenneti haline, köle pazarına çevirdiler. Maalesef başkaları için rant, kâr ve gelir demek olan bu cennet, vatandaşlarımız için enflasyon ve fakirlik cehenneminde karın tokluğuna yaşamasına sebep oluyor.

Bakmayın faizlerin %19’dan %15’e indirildiğine; dünyanın en yüksek faizlerinden biri Türkiye’de. Dolar 11.25’i gördü, Tahvil faizi %20.50’de. 3 yıl önce “yetkiyi verin, faiz ve enflasyonla nasıl uğraşılır göreceksiniz” vaadi ile alınan emanete açık bir hıyanet tablosudur bu

Maalesef aldıkları bu karar hiç kimse için sürpriz olmadı. Bunun anlamı; “bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.” Gerçeklikten öylesine koptular ki; Dolar füze gibi tırmanıyor; bunlar çıkmış Japon ekonomisiyle kıyaslama yapıyor!

20 ayda tam 4 MB başkanı değiştirdiler. Ne adına? Akıl dışı bir senaryoyu hayata geçirmek adına. “Faiz enflasyonun sebebidir” diye tutturdukları bir cehalet adına. Ona buna “faizci” diyorlar, ama dünyanın en faizci hükümeti olduklarını toplumdan gizlediklerini sanıyorlar

Dün faizin %7, üretici enflasyonun %3.5 tükjetici enflsyonunun%6 düzeyinde olduğu 2016 yılının ilk yarısında bize “faizci” diyordu, şimdi çıkmış milletin önünde bakanını fırçalıyor. Dini mübini İslam’ın emirlerini de çarpıtmaktan geri kalmıyor.

Şu sözlere bakar mısınız? “…Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim. Bu konuda Nas ortada, Nas ortada olduğuna göre sana bana ne oluyor.”

Şu cehalete bakar mısınız? Sadece cehalet değil, açıkça yalan da söylüyor. Dün bize attığı iftirayı bugün bakanına atıyor. İşte geldiğimiz nokta ortada. Faiz kötü madem. Ve dahi nas ortada haram madem, peki faiz böyle mi düşer? Faiz emirle, talimatnameyle mi düşer?

Faiz, faizle mücadele eden bürokratları görevden alarak, onları halkın önünde küçük düşürerek mi düşer? Madem nas ortada, o halde sıfırla faizi gitsin. Neden 1 puan 2 puan diyerek kekeliyorsun. Düşür 15 puanı sen sağ biz selamet. Elinizi tutan mı var?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı. Davutoğlu, konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün düzenlediği parti grup toplantısındaki konuşması sonrası piyasaların sarsıldığını söyleyerek sözlerine başladı. Davutoğlu, “Bugün Merkez Bankası’nın almış olduğu kararla tam bir deprem yaşadı ve dolar öğleden sonra 11.30 TL’yi gördü” dedi.

Davutoğlu, konuşmasında “Hepimizin hissettiği ve bildiği gibi ülkemiz ağır bir ekonomik kriz içinde, bakın bu kriz ne global ne bölgesel krizidir. Bu kriz Erdoğan yapımı bir krizdir. Geçmişte bir çok bölgesel krizin içinden geçtik halkımıza böylesine derin ekonomik kriz yaşatmadık” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN EN UCUZ İŞÇİ CENNETİ HALİNE ÇEVİRDİLER’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, “Aylık 250 dolara düşen asgari ücret ile güzel ülkemizi dünyanın en ucuz işçi cenneti haline, köle pazarına çevirdiler” dedi.

İktidarın “işi ve güvencesi olmayan milyonların açlık sınırı altında yardıma muhtaç bir yaşam sürmesine” neden olduklarını ifade eden Davutoğlu, “Şuanda dünyanın en yüksek faizlerinden biri Türkiye’de, dolar 11.25 gördü. Sizler üç yıl önce yetkiyi verin faiz ve enflasyonla nasıl uğraşılır göreceksiniz vaadi ile alınan emanete açıkça bir hıyanet tablosu ile karşı karşıyayız’ şeklinde konuştu.

Davutoğlu, konuşmasında, “aldıkları bu karar hiç kimse için sürpriz olmadı Bunun anlamı ‘bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete’ demek “ dedi.

İktidarın gerçeklikten koptuğunu ifade eden Davutoğlu, ” Dolar füze gibi tırmanıyor bunlar çıkmış Japon ekonomisi ile kıyaslama yapıyor, marketlerde şeker, yağ kotası uygulanıyor esnaf günlük zam yapıyor , toptancılar yerine yenisini koyamayacakları için mal satmıyor bunlar ülkedeki yangını bırakmış Japonya diye sayıklıyor” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri