Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu adım adım geleceği kuruyor! Yeni ittifak tartışmalarında bir flaş hamle daha

Davutoğlu adım adım geleceği kuruyor! Yeni ittifak tartışmalarında bir flaş hamle daha

Ülke güçlendirilmiş parlamenter sisteme hazırlanırken liderlerle yoğun görüşmeler gerçekleştiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, cuma akşamı Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı seçim kararının her an alınabileceğini öngören muhalefet partileri Cumhur İttifakı karşısında geniş halk kitlelerinin desteğini alabilecek ittifak formülleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüşen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bugün evinde Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile görüştü.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile görüştü.

Gelecek Partisinden yapılan açıklamada, Davutoğlu’nun bugün Ankara’daki konutunda Uysal’ı ağırladığı belirtildi.

Davutoğlu ve Uysal’ın, gündemdeki konulara ilişkin görüş alışverişinde bulunduğu ifade edildi.

LİDERLERLE TEMAS SÜRÜYOR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmüştü. Üç partiden yapılan açıklamalarda, genel başkanların Ankara’da akşam yemeğinde bir araya geldikleri belirtildi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Cumhur İttifakı’na karşı geniş halk kitleleri nezdinde karşılık görebilecek yeni ittifak modeli üzerinde liderlerle görüş alışverişinde bulunduğu öğrenildi.

SİYASİ PARTİ LİDERLERİNE ÇAĞRI: HERKES HERKESLE KONUŞSUN

Davutoğlu, bu sabah Elmadağ’da Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat Önderleri ve Basın Mensupları ile yaptığı görüşmede tüm siyasi parti liderlerine çağrıda bulunmuş, “Herkes herkesle konuşsun, milletimiz bu kadar dertliyken, bu kara günler ne zaman bitecek, ne zaman sabah uyandığımızda güne ümitle başlayacağız diye kara kara düşünürken bize şahsi hesap yapmak yakışmaz. Bize kendimizi, makamlarımızı, ikbalimizi düşünmek yakışmaz” açıklamasında bulunmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri