Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu

Davutoğlu: AK Parti yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu

Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi’nin Ankara’daki genel merkez açılışında önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu çarpıcı konuşmasında “Kibir ve ego bu kapıdan giremeyecek! Allah bu mekanı dedikodudan ve fitneden esirgesin. Allah bu mekanı göründüğü gibi olanların mekanı eylesin” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu konuşmasında AK Parti iktidarının Gelecek Partisi’ne yönelik baskılarından bahsederek “Bu kadar baskı yapılması iktidar olacağımız anlamına geliyor. Bir sonraki seçimin iktidarı Gelecek Partisi. İktidar bizimdir. Bizi hedef alanlar kendini ona göre ayarlasın” dedi.

AK Parti iktidarının geçmişte savunduğu her şeyi bugün inkar ettiğini dile getiren Davutoğlu “Bu iktidarın düne kadar savunup da bugün inkar etmediği bir konu kaldı mı? Düne kadar 3 Y diyorlardı. Dün 3 Y ile mücadele edenler bugün 3 Y’den bahsedenlerle mücadele eder hale geldi. Yasakları, yolsuzlukları unuttular” diye konuştu.

Davutoğlu: AK Parti 28 Şubat artıklarına muhtaç oldu

Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için “Bu sistemin Türkiye’ye vereceği tek şey kriz, kriz, kriz…” diyen Davutoğlu “Yüzde 1 oy alamayan 28 Şubat artıklarına muhtaç oldular. Memleketi akrabalarınızdan oluşan bir atanmışlar kalabalığına bıraktınız. Nepotizme asla izin vermeyeceğiz! Devlet binasına yakınlarımızı almayacağız!” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı’nın ‘beka’ söylemine ‘survivor’ göndermesinde bulunarak “Sürekli bekadan bahsedenlere dışarıdan baksan derler ki bunlar hasta adam mı? Beka’yı ingilizceye çevirdiğinizde hayatta kalma mücadelesi ‘survivor’ anlamına geliyor. Dışarıdan bakanlar bunlar hasta mı derler?

Ayasofya ve sosyal medya yasasına da değinen Davutoğlu “Hayırdır neleri unutturmak istiyorsunuz?” diye sordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri