Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Ardahan'dan bombaladı: Yolsuzluk konuşulacaksa canı yanan AK Parti olur

Davutoğlu Ardahan’dan bombaladı: Yolsuzluk konuşulacaksa canı yanan AK Parti olur

Ahmet Davutoğlu AK Parti'ye bu kez de yolsuzluklar üzerinden yüklendi. Ardahan'da konuşan Davutoğlu, "Yolsuzluk konuşulursa onların canı yanar" diyerek AK Parti'yi hedef aldı.

Ahmet Davutoğlu’nun Ardahan’daki önemli konu başlıklarından biri de yolsuzlukla mücadele meselesiydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi üzerinden kendisini yolsuzlukla suçlamasına değinen Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Yolsuzluk konuşulursa onların canı yanar” ifadelerini kullandı.

Partisinin Ardahan 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yolsuz sorununa değindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş konuşmalarında yolsuzlukla mücadele konusunu vurguladığını ancak şimdi bu konuyu ‘unuttuğunu’ ve ‘yolsuzlukla mücadele’ lafını hiç kullanmadıklarını savunan Davutoğlu, “Çünkü onlar için yolsuzluk artık konuşulmaması gereken bir şey. Konuşulursa onların canı yanar da onun için konuşamıyorlar” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Ardahan 1. Olağan Kongresi’nde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, AK Parti’nin MHP ile olan ortaklığını bozup, Vatan Partisi ile işbirliği içerisinde olduğunu iddia etti.

Sesini yükseltenleri ihanetle suçluyorlar

AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık yaptığı dönemde ‘3 y’ çalışmalarının içinde bulunduğunu ve bunların gereğini yapmaya çalıştığını belirten Davutoğlu, “Ama son yıllarda bu üç alanda da nereye geldiğimizi bakın size tarif edeyim: Yasaklar diz boyu, medya ambargoları var. Ülkede kim sesini yükseltiyorsa hemen ihanet suçlamasıyla karşı karşıya geliyor. Ülkede özgürce bir fikir söylemek isteyenlere medya kanalları kapatılıyor” açıklamasında bulundu.

Yolsuzluklar konuşulursa…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş konuşmalarında yolsuzlukla mücadele konusunu vurguladığını ancak şimdi bu konuyu ‘unuttuğunu’ ve ‘yolsuzlukla mücadele’ lafını hiç kullanmadıklarını savunan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Çünkü onlar için yolsuzluk artık konuşulmaması gereken bir şey. Konuşulursa onların canı yanar da onun için konuşamıyorlar.

*Yolsuzlukları dile getiremiyorlar. Yolsuzluklarla mücadeleyi dile getirenlerle mücadele ediyorlar, yolsuzluklar mücadele edemiyorlar.

*Artık yolsuzluk münferit, tekil bir olay olmaktan çıktı, sistemik bir halde toplumun, ekonominin her alanına girdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri