Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Bahçeli salgınla mücadelenin kahramanı doktorlardan terör örgütünden bahseder gibi bahsediyor

Davutoğlu: Bahçeli salgınla mücadelenin kahramanı doktorlardan terör örgütünden bahseder gibi bahsediyor

Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliği’ni hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Adıyaman 1. Olağan Kongresi’nde konuştu.

Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliği’ni hedef alan söylemlerini eleştiren Davutoğlu, “Salgınla mücadelenin kahramanları koalisyonun küçük ortağının hedefinde. Adeta bir terör örgütünden bahseder gibi doktorlardan bahsediyor. Bıraksanız Türk Tabipler Birliğini bir terör örgütünü yok eder gibi kapatacaklar. Yemin ediyorum tarihe utançla yazılırsınız” dedi.

YOKSUL ÖĞRENCİNİN İNTERNETİ, TABLETİ YOK

Uzaktan eğitime de değinen Davutoğlu, “Uzaktan eğitim devam etmektedir ancak yoksul kesimin internet erişimi yok. Evlerinde bilgisayar veya tablet yok. Bu durum ciddi bir fırsat eşitsizliğidir. Milli Eğitim, bu çocukların fiziksel ve teknolojik eksikliklerini telafi etmek için hiçbir adım atmamıştır” ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANI, ANAYASA MAHKEMESİ İLE TARTIŞMAYA GİREMEZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anayasa Mahkemesi’ne saldırmasını da değerlendiren Davutoğlu, “Niçin Anayasa Mahkemesi’ne saldırıyorlar biliyor musunuz? Tamamen keyfi, denetlenmeyen, gayr-i hukuki bir yönetim istiyorlar. Ellerindeki güç yetmiyor bir türlü. Buna o kadar alıştılar ki, AYM’nin arada sırada yaptığı hukuk hatırlatmasına tahammül edemiyorlar. İçişleri Bakanı, Anayasa Mahkemesi ile tartışmaya giremez. Eğer girerse bunun ismi tartışma, atışma veya didişme olmaz. Bunun ismi buz gibi devlet krizi, hükümet krizi, demokrasi krizi olur! Ne istiyorsunuz? Ne yapsın AYM? Ne yaparsa mutlu olursunuz?” dedi.  

BURADAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUZ

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Türkiye’nin gündemine oturan HDP’li isimlerin tutuklanmasını de değerlendiren Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Bir yandan terör örgütü liderinden mektup alacak, oy isteyeceksin, diğer yandan kendi seçmenine öfke aşılamak için elinde kalem olanları içeri atacaksın. Buradan suç duyurusunda bulunuyoruz, devletin televizyonuna Osman Öcalan’ı kim çıkartmışsa, yargılansın

Ekonomiyi batırdığınızı toplum gördü; bu krizden çıkış için gerilimi artıracak adım atmak kötülüktür. Büyük nutuklarla dış politikada attığınız adımlardan vazgeçtiğinizi, geri çekildiğinizi görüyoruz; bunu unutturmak için toplumsal barışımızı bozmaya yeltenmeyin

10 yıl önce yapılmış bir açıklamayı, 8 yıl önce atılmış bir tweeti, 6 yıl önce başlatılmış bir soruşturmayı bugün hiçbir şey yaşanmamış gibi yeniden gündeme almak hukukun dibine kibrit suyu dökmektir. 6 yıl önce işlenmiş suçun hesabını sormadıysanız bu acziyettir.

HUKUKU BİR SİLAHA DÖNÜŞTÜRMENİZE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Siz ülkeyi, ekonomiyi ve dış politikayı batırdınız diye toplumsal birlik ve bütünlüğümüzü, demokrasiyi, hukuk devletini ateşe mi atalım? Bu adımların gerginliği artırdığını, birliğimizi, bütünlüğümüzü zedelediğini, terörü yeniden davet ettiğini göremiyor musunuz?

Niçin ısrarla toplumsal kırılganlıklarımızı tahrik ediyorsunuz? 28 Şubat artığı akıl hocalarınız mı bu aklı size veriyor? Türkiye’yi yeniden 1990’lara döndürmenize müsaade etmeyeceğiz. Hukuku bir silaha dönüştürmenize müsaade etmeyeceğiz

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri