Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, Bahçeli'ye seslendi: Şiddetle olduğu gibi yalanla da arana mesafe koy!

Davutoğlu, Bahçeli’ye seslendi: Şiddetle olduğu gibi yalanla da arana mesafe koy!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin gündeme getirdiği 2015 koalisyon görüşmeleri hakkında konuşan Davutoğlu, “10 kişinin katıldığı bir görüşmenin bir cümlesi bile sır kalmaz” dedi ve Bahçeli’den yalanla arasına mesafe koymasını istedi.

Aşı krizi ve gııda fiyatları ile ilgili kurulan “ihbar hattı” üzerine de çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, AK Parti seçmenine de seslenerek “Yanlışlara ortak olmayın” dedi. 

Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şu şekilde:

BAHÇELİ’NİN AMACI KURDUĞU VESAYET REJİMİNİ SÜRDÜRMEK!

Sayın Bahçeli şimdi de sayın Selçuk Özdağ’a ve gazetecilerimize yönelik saldırılardan dikkatleri dağıtmak için iki heyette on kişinin şahitlik ettiği 2015 koalisyon görüşmeleri üzerinden ucuz bir yaklaşım sergiliyor. Bizim Sayın Bahçeli’nin ne üslubuna ne yalanlarına ne tahriklerine yetişmemiz mümkün değil. Bahçeli’ye ve MHP yönetimine sesleniyorum, yalanla aranıza mesafe koyun.

Sayın Bahçeli, siz bırakın 2015 koalisyon görüşmesinde neler konuşulduğunu, 10 kişinin katıldığı bir görüşmenin bir cümlesi bile mahrem olmaz, sır kalmaz. Nitekim sayın Faruk Çelik daha önce bu iddiaları gündeme getirdiğinizde orada bulunmanın ahlaki gereğini yaparak sizin Cumhurbaşkanına yönelik hakaretlerinize benim gerekli cevapları verdiğimi, sizin ise getirdiğim dört koalisyon teklifinin tümüne de hayır dediğinizi  tam bir dürüst şahitlik ilkesi ile dile getirdi.

Amacınızı çok iyi biliyoruz Sayın Bahçeli! Amacınız suni bir gündem yaratarak siyasilere ve gazetecilere dönük saldırıları unutturmak! Amacınız bu saldırılarda kullanılan piyonların arkasındaki azmettericileri korumak! Amacınız ülkeye bir şiddet iklimi yayarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti üzerinde kurduğunuz vesayet rejimini sürdürmek! Amacınız ülkeyi kasıp kavuran yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları gündemden düşürmek! Hiç boşuna çaba sarf etmeyin!

VATANDAŞA ÇAĞRI: FATURAYI, KÖPRÜ FİYATINI İHBAR EDİN

Daha önce üniversitede tanzim satış, iskelede tanzim satış, meydanda tanzim satışla fiyatları düşüreceğini zanneden bu cahiliye lobisi yeniden zuhur etti. Malum cahiliye lobisinin en önemli liderlerinden olan Berat Albayrak, Erdoğan affıyla kaçtı gitti. Belki bir süre ara verirler diyorduk ama bir de baktık ki bir gram değişmemiş bunlar. Evet cahiliye lobisi geri geldi. Şimdi de PTT’de sıvı yağ, bakliyat satarak fiyatları düşüreceklermiş. Yetmiyormuş gibi bir de ihbar hattı kurmuşlar.

Kıymetli kardeşlerim, buradan sizlere sesleniyorum. Lütfen ihbar edin. Alın elinize elektrik faturasını, son iki üç yılda gelen yüzde yüzün üzerindeki zammı ihbar edin. Alın elinize doğal gaz faturasını, son iki yılda gelen yüzde yüzün üzerindeki zammı ihbar edin. Nasıl mı ihbar edeceksiniz? Aynen şöyle yazın Erdoğan ve Bahçeli’nin bizlere gönderdiği faturalardaki fahiş fiyat artışını ihbar ediyorum.

Köprülerden geçen esnaf ve tüccar kardeşim, Akdeniz’den ve Ege’den İstanbul’a varmak için ödediğiniz binlerce liralık köprü geçiş ücretlerini ihbar edin. Alın köprü fişlerini aynen şöyle yazın, Erdoğan ve rantiyeci müteahhitler iki yılda yüzde yüzden fazla köprü geçişlerine fiyat artışı yaptılar ihbar ediyorum.

AK PARTİ SEÇMENİNE ÇAĞRI: YANLIŞLARA ORTAK OLMAYIN

AK Partili kardeşlerim elbette yaşananların farkındalar. Bahçeli vesayetinden de AK Parti’yi getirdikleri noktadan da şikayetçiler. Allah rızası için üzüldüğünüzü, gelinen noktayı tasvip etmediğinizi, inanmadığınızı, beğenmediğinizi biliyorum. Sizlerin de bizim gibi bu aleni yanlışlara karşı çıktığınızı, yanlışları konuştuğunuzu biliyorum. Nitekim yaptığımız ziyaretlerde yanımıza gelerek dert yanıyorlar ve haklarını bu iktidara helal etmeyeceklerini söylüyorsunuz. Ancak kalbinizden buğz ederek, karşı çıkarak olmaz bu iş. Güç sizde, bu yanlışları yapanlar yetkiyi de gücü de sizden alıyorlar. Yanlışlara ortak olmayın.

“AŞI OLAYINDA ELİNİZİ TUTAN NEDİR? ÇİN Mİ TEHDİT EDİYOR SİZİ?”

Bakınız işte korona krizi yeniden büyümeye başladı. Aylardır soruyoruz, aşı nerede, aşı sevkiyat planı nerede? Bir cevap yok. Sağlık Bakanı kesintisiz bir şekilde kendisini yalanlayan açıklamalar yapıyor. Sağlık Bakanını zerre ciddiye alsanız şu elimizde on milyonlarca aşı olması gerekiyordu. Daha da önemlisi, Bakanın palavrasını ciddiye alsanız 11 Aralık’tan bu yana nüfusumuzun neredeyse yüzde 90’ına yakınının aşılanmış olması lazımdı. Ne diyordu, “11 Aralık’ta aşı geliyor, günde de en az 1,5-2 milyon kişiyi aşılayacağız”. Tabi ki hepsi palavra ve boş laf. Siz bırakın son 50 günde 75-80 milyonu aşılamayı, eldeki aşıyla iki üç milyonu bulamadılar. Bu nasıl bir yalandır?

Yetmiyor, Erdoğan çıkıyor, “aşı üretiminde en fazla projeye sahip olan dünyadaki üçüncü ülkeyiz” diyor. Erdoğan böyle abartıyor, yandaş medya Erdoğan’ı da solluyor “Aşı üretiminde dünyada üçüncüyüz” diyor.

Aşı nerede? Bütün dünya ülkeleri farklı aşılardan bir sepet yaparken siz ısrarla niçin adım atmıyorsunuz? Aşı üreten ülkeler bile en az bir tane başka ülkeden farklı aşı alırken siz ısrarla niçin adım atmıyorsunuz? Sayın Erdoğan, Sayın Koca, bu aşı işinde sizin elinizi tutan nedir? Çin mi tehdit ediyor sizi? Başka bir odak mı? Düşünmek bile istemiyorum aşı üzerinden birileri zengin mi olacak? İstedikleri payı alamadıkları için mi Çin dışından aşı getiremiyorsunuz? Tekrar soruyorum: Siz niçin ülkemize farklı aşıları getirmediniz?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri