Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Bayram yeni ümitlerin, başlangıçların adıdır

Davutoğlu: Bayram yeni ümitlerin, başlangıçların adıdır

Kurban Bayramı mesajını Süleymaniye'den yayınlayan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, gelecek için umut aşıladı.

Kurban Bayramı mesajını Süleymaniye’den yayınlayan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, gelecek için umut aşıladı.

Kurban Bayramı için Süleymaniye Camii’nden videolu mesaj yayınlayan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Bir taraftan da ülkemizde yoğun ekonomik kriz, karşı karşıya kaldığımız birçok sorun hepimizi etkiliyor. Ama bütün bu şartlar içinde dahi ümitvar olmalıyız. Bayram yeni ümitlerin, başlangıçların adıdır” ifadelerini kaydetti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kurban Bayramı’nı, sosyal medya hesabından yayınladığı görüntülü bir mesajla kutladı.

Ahmet Davutoğlu’dan Kurban Bayramı mesajı

Süleymaniye Camii’nde kaydedilen video ile vatandaşlara seslenen Davutoğlu, “Bayram, yeni ümitlerin, başlangıçların adıdır. Kurban Bayramı’nı idrak ederken aslında bütün kötü, kem düşünceleri, kötü niyetleri de kurban etmenin idrakine varmamız lazım” dedi.

“Mübarek Kurban Bayramı, İslam dünyasına, insanlığa, milletimize hayırlar getirsin İnşallah. Hüzünlü bir bayramı daha idrak ediyoruz. Her yıl milyonlarca Müslüman’ı misafir eden Mina, Arafat, bu sene yine mahzun. Ayrıca İslam dünyasının her bir yanında feryat sesleri yükseliyor. Özellikle Doğu Türkistan’da inançlarını yaşayamayan kardeşlerimiz, büyük bir hüzün içinde kutluyorlar bayramı. Tecavüze, baskılara uğruyorlar. Baskılar karşısında İslam dünyasının sessizliği, tepkisizliği onları daha da kahrediyor.

Buradan, aziz İstanbul’umuzdan, Süleymaniye’mizden onlara sesleniyorum; yalnız değilsiniz. Yönetimler sizi unutsa da bütün İslam dünyasının yüreği sizlerle çarpıyor. Özellikle dönüp baktığınız İstanbul’da, Ankara’da sizler için dualar eden milyonlarca Müslüman’ın varlığını hissediniz.

Bir taraftan da ülkemizde yoğun ekonomik kriz, karşı karşıya kaldığımız birçok sorun hepimizi etkiliyor. Ama bütün bu şartlar içinde dahi ümitvar olmalıyız. Bayram yeni ümitlerin, başlangıçların adıdır. Bugün burada sadece Kurban Bayramı’nı idrak etmiyoruz. Kurban Bayramı’nı idrak ederken aslında bütün kötü, kem düşünceleri, kötü niyetleri de kurban etmenin idrakine varmamız lazım.

Gençlerimize sesleniyorum; asla ümitsizliğe kapılmayınız. Nice bayramlarda, çok daha güzel günlerde ülkemizin, İslam dünyasının ve insanlığın huzur içinde olacağı günlerde yeni bayramlar kutlayacağınıza inanıyorum. Bir kez daha İslam dünyasının ve milletimizin bayramını tebrik ediyor, hayırlı güzel günlerde buluşmak umuduyla hepinize Allah’a emanet olun diyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri