Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Ben yokum bu işte diyecek! Ben AK Parti'yi Bahçeli için uyardım

Davutoğlu: Ben yokum bu işte diyecek! Ben AK Parti’yi Bahçeli için uyardım

MHP’nin asıl görevinin muhalefet olduğunu söyleyerek şaşırtan bir çıkış yapan Devlet Bahçeli hakkında açıklama yapan Ahmet Davutoğlu, “Ben AK Parti’yi Bahçeli için uyardım” dedi.

‘AK Parti yöneticilerini uyarıyorum ve Bahçeli’ye de bir karar vermesi gerektiğini bir kez daha ifade ediyorum. Devekuşu misali gibi davranmasın. İktidar ise sorumluluk alsın.’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasını değerlendiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Bahçeli birinci aşamayı geçti. Cumhur İttifakı ile AK Parti iktidarı arasında bir fark ortaya koydu ve sorumluluklardan kaçtı” dedi. Davutoğlu, MHP’li Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada söylediği, “MHP, Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir” sözlerini değerlendirdi.

Davutoğlu, sosyal medyada paylaştığı videoda “Sayın Bahçeli, grup konuşmasında sorumluluklarının muhalefet olduğunu ilan etti. Hani devekuşuna, ‘Yük taşı’ demişler, ‘Ben kuşum’ demiş. ‘O zaman uç’ demişler, ‘Ben deveyim’ demiş. Sayın Bahçeli öyle bir konumda görüyor ki kendisini, güç kullanmak gerektiğinde iktidar, sorumluluk almak gerektiğinde muhalefet oluveriyor” diye konuştu.

AK Parti’yi Bahçeli için uyardım

“Geçen hafta yaptığım bir konuşmada AK Partilileri uyarmıştım” diyen Davutoğlu, “Şimdi tekrar uyarıyorum, Sayın Bahçeli birinci aşamayı geçti. Cumhur İttifakı ile AK Parti iktidarı arasında bir fark ortaya koydu ve sorumluluklardan kaçtı” dedi.

Davutoğlu, “İkinci aşamada bu fark daha derinleşecek ve AK Parti’nin iktidarının bütün hatalarıyla AK Parti yöneticilerini baş başa bırakacak, ‘Ben yokum bu işte’ diyecek” ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu’nu ifadelerine şöyle devam etti:

“Üçüncü aşama, seçime yaklaşırken gerçekleşecek ve AK Parti ile nihai bir pazarlık kozu için bütün bunları kullanacak. İstediğini elde edemezse de ülkeyi seçime götürecek. AK Parti yöneticilerini uyarıyorum ve Sayın Bahçeli’ye de bir karar vermesi gerektiğini bir kez daha ifade ediyorum. Devekuşu misali gibi davranmasın. İktidar ise sorumluluk alsın. Muhalefet ise bu iktidarın hatalarını daha çok paylaşmadan muhalefet konumuna geçsin. Önümüzdeki günler, haftalar, aylar Türk siyasetinde çok yeni gelişmelere gebe görünüyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri