Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, Berat Albayrak'ın istifasını değerlendirdi: İstifa bir şantaj aracına dönüştü!

Davutoğlu, Berat Albayrak’ın istifasını değerlendirdi: İstifa bir şantaj aracına dönüştü!

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa sürecini eleştirdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını açıklama şeklini eleştirdi. Devlet sisteminin çökertildiğini söyleyen Davutoğlu “İstifa, bir şantaj aracına dönüştü” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Instagram’dan yaptığı paylaşımla görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Albayrak’ın üzerinden saatler geçmesine rağmen hükümetten istifayla ilgili ne teyit ne de yalanlama geldi.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu da yaşananları eleştirdi. Devlet düzeninin ve ahlakının çökertildiğini belirten Davutoğlu şunları söyledi:

Makama sunmadan edilen istifa saygısızlıktır

“İstifa saygın bir müessesedir. İnsanı zelil etmez, rezil etmez, bazen onur da kazandırır. İstifa bireysel bir duruştur aynı zamanda. Makama sunmadan halkla paylaşılan istifa makama saygısızlıktır. Bu devlet ahlakını ne kadar bozduklarının işaretidir.

Sayın İçişleri Bakanının daha önce iki kez istifadan geri dönmesi de istifa müessesini de devlet sistemi gibi çökerttiklerinin göstergesidir. İstifa, bir şantaj aracına dönüştü.

İstifa etmesi onu kurtarmaz

Devletin en tepesindeki kayınpeder-damat ilişkisi toplumun bütün katmanlarına yayılıyor. Sayın Hazine ve Maliye Bakanı, Türk ekonomisini irrasyonel düzenlemelerle batıran bir bakandır. İstifa etmesi onu kurtarmaz. İstifa etmesi milletin üzerine yüklediği yüz milyarlarca dolarlık ek borç yükünü ortadan kaldırmaz.

Sayın Cumhurbaşkanının bizi faizci olarak suçladığı günlerde faizler yüzde 7 civarındaydı. Enflasyonla arasındaki fark yüzde 1’e kadar gerilemişti. Şimdi faizler nerde? Dolar 2,80’di. Şimdi 9’a dayandı.

Elvan ve Ağbal’ın dürüstlüklerine şahidim

AK Parti’de büyük bir kitlesel kayma var ve bu kitlelerin büyük çoğunluğu bize gelecek. Önce kitlesel kayma olacak daha sonra elitleri arasında bir çözülme olacak.

Sayın Lütfi Elvan ve Naci Ağbal’ın benimle çalıştıkları dönemde dürüstlüklerine şahidim.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri