Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Beştepe'nin odaları boş, sen başka bir binayı kendi ikbalin için kullanıyorsun

Davutoğlu: Beştepe’nin odaları boş, sen başka bir binayı kendi ikbalin için kullanıyorsun

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KRT TV'de gündemi değerlendirdi

KRT TV’de gündemi değerlendiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beştepe’deki danışmanların hiçbir iş yapmadan oradaki odaları işgal ettiğini belirten Gelecek Partisi lideri, “Kamu yöneticisinin görevi kamu kaynaklarını şahsi malı gibi görerek istediği gibi kullanmak değildir. Kullanamazsınız” dedi.

cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı ile ilgili görsel sonucu

Bütün bakanlıkları Beştepe’ye alırım

“Bütünüyle Bakanlıkların hepsini Beştepe’ye alır ve Eskişehir-Konya yolu üzerinde kira ödeyen bütün bakanlık binalarını boşaltırım” ifadelerini kullanan Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı binasına ilişkin olarak da şunları söyledi:

“Evden genel merkeze giderken her gün gözüme çarpıyor, muazzam bir bina Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı. Beştepe’nin odaları boş, hiç iş yapmayan başdanışmanlar tarafından işgal ediliyor, sen başka bir binayı kendi ikbalin için kullanıyorsun. Allah nasip eder, millet teveccüh eder iktidar olursak ben Beştepe’yi kullanmam. Bütünüyle Bakanlıkların hepsini Beştepe’ye alır ve Eskişehir-Konya yolu üzerinde kira ödeyen bütün bakanlık binalarını boşaltırım.”

Davutoğlu, ayrıca “Özel sektörden kamu binası kiralamasına son vereceğiz. Makam arabaları da dahil olmak üzere hepsinden tasarruf edilecek. Bu kadar uçağa da gerek yok” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri