Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Binali Yıldırım düşük profillidir, bir lider değil

Davutoğlu: Binali Yıldırım düşük profillidir, bir lider değil

Gelecek Partisi’ne uygulanan medya ambargosu ve anket şirketlerinin uyguladığı ambargo hakkında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kritik açıklamalar yaptı.

Ruşen Çakır’ın YouTube kanalında Gelecek Partisi’nin bir kadro hareketi olduğunu söyleyen Davutoğlu, “Kerim Rota, İbrahim Turhan, Serkan Özcan, Tuncay Dinç, Abdullah Güzeldülger, Feridun Bilgin… 29 Kasım’da yıkımdan çıkışın yol haritası diye 61 maddelik bir sunum yaptık. Bir bir ekip hareketiyiz. Kamuoyu artık şunu biliyor. Bizim kadromuzu birer birer tanıyorlar. Diyarbakır’da örneğin halkımız Serkan Özcan’a ‘Serkan abi nasılsın’ diyebiliyor. İş dünyasından ekibimize övgüler alıyoruz. Ambargoları aşmaya başladık.” ifadelerini kullandı.

Anket manipülasyonları vurgusu

Anket manipülasyonları konusunda aynı şeyi söyleyemem. Saygın kabul edilen anket şirketlerinde bile bütün liderlerin isimleri var bizim ismimiz hariç tutuluyor.

Ülkeyi kim yönetsin istersiniz sorusu soruluyor bütün siyasiler var ama ben yokum. 

Ülkeyi kimler yönetecek diye soruyorsunuz. Şu anki bütün siyasi partilerin liderleri var. Daha yeni kurulmuş olanların da var.

Binali Yıldırım düşük profilli

Ülkeyi fiilen yönetmiş 3 isim var. Bir Sayın Cumhurbaşkanı, bir Sayın Gül ve ben. Binali Yıldırım’ı saymamak gerekir. Bir partinin içinde ama lider değil. Düşük profilli olması hasebiyle de böyle bir iddiası olmadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri