Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Bingöl'de: Yüreğimi yakan sözler duydum

Davutoğlu Bingöl’de: Yüreğimi yakan sözler duydum

AK Parti’den çok önce bile Bingöl’ün dışlanan bir şehir olduğunu söyleyen Davutoğlu, “Beni kenara çekip yüreğimi yakan sözler söylediler” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bingöl’de sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Davutoğlu, gündemle ilgili açıklamalar yaptı. Bingöl’ün yarım asırdır dışlandığını söyleyen Davutoğlu, “Beni kenara çekip yüreğimi yakan sözler söylediler” dedi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Bingöl’de katıldığı bir etkinlikte halkın kendisine olan ilgisini bu sözlerle ifade etti: “Bingöl’de beni görenler bir kenara çekip yüreğimi yakan sözler söyledi. Sayın Başbakanım 50 yıldır Bingöl’e hiçbir başbakan gelmedi. Sizi karşımızda gördük çok sevindik dediler.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bingöl’de partisinin il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya gelen Davutoğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, Genç Caddesi’nde bulunan Gelecek Partisi İl Başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada, geçmişte birçok kez Bingöl’e geldiğini, her geldiğinde kentin doğasına ve insanına hayran kaldığını söyledi.

“BİNGÖL DIŞLANMIŞLIKTAN ÇOK ÇEKTİ”

Bugün Solhan ve Adaklı ilçelerinde ve Sancak beldesinde vatandaşlarla buluştuğunu dile getiren Davutoğlu, “Bingöl on yıllar boyunca dışlanmışlıktan, ötekileştirmekten büyük bir sıkıntı gördü. Terörün acı ızdıraplarını yaşadı. Şimdi de bu acılar üzerine yoksulluklar, yolsuzluklarla karşı karşıya bütün ülke gibi. Gelecek Partisi olarak bütün ülkeyi kuşatırken, kardeşlerimizi bağrımıza basarken en çok önem verdiğimiz illerden biri Bingöl oldu. Bingöl’e gelirken muhabbetle karşılanacağımızı biliyorduk.” dedi.

Parti olarak ülkenin her köşesindeki gençlere yeni bir gelecek vadettiklerini ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Bingöl dağlarını adım adım dolaşırken hayvancılığımızın, çiftçilerimizin, tarım erbaplarımızın nasıl sıkıntılar çektiklerini bizzat onlardan dinledim. Bingöl’ün yiğit gençlerini, yiğit Zazalarını, yiğit Kürtlerini, bu diyarları terk edip yurt dışında rızık aramak zorunda bırakanlardan hesap sormaya geliyoruz. Onların helal rızık ile bereketli topraklarda yaşamalarını arzu ediyoruz. Gençlerimizi ne terör örgütlerinin kurbanı kılacağız ne de yoksulluğun kıskacında bu diyarlardan gitmelerine sebep olanlara sessiz kalacağız.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri