Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Bu iktidara göre Kürt meselesi, Alevi meselesi yoktur, ahlaki meselemiz yoktur,...

Davutoğlu: Bu iktidara göre Kürt meselesi, Alevi meselesi yoktur, ahlaki meselemiz yoktur, hatta Cumhurbaşkanı’nın son açıklamasına bakarsanız ekonomi meselemiz bile yoktur

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidarın kendini hatadan münezzeh ve asla yanlış yapmayan mükemmel bir iktidar olarak gördüğünü söyleyerek, “Bu nasıl bir hayal dünyası?” diye sordu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Diyarbakır’da, partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, konuşmasında iktidara ses getirecek eleştiriler yöneltti.   

“Eski Türkiye artıklarının” yeniden harekete geçtiğini ve Eski Türkiye atmosferinin geri geldiğini söyleyen Davutoğlu, “İktidar bu gözlükle ne önünü görebiliyor, ne de Türkiye’nin önünü açabiliyor” dedi.

Davutoğlu, “Bu iktidara göre Kürt meselesi yoktur, Alevi meselesi yoktur, ahlaki meselemiz yoktur, hatta Sayın Cumhurbaşkanı’nın son açıklamasına bakarsanız ekonomi meselemiz bile yoktur. Hatadan münezzeh, asla yanlış yapmayan mükemmel bir iktidar var diye iddia ediyorlar. Bu nasıl bir hayal dünyası? Bu, hiçbir değerin olmadığı bir dünyadır” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şu şekilde:

Gelecek Partisi ülkemizin ve insanımızın bütün zenginliklerini, farklılıklarını korumak için vardır. Onların terk ettiği güzel değerlere, Diyarbekirin, ülkemizin değerlerine sahip çıkacağız. Onlar korku aşıladıkça biz umut aşılayacağız. Gelecek Partisi kimsenin aidiyet sorunu yaşamadığı, herkesin hukuk önünde eşit olduğu bir ülke arzulamaktadır. Gelecek Partisi görünen ve görünmeyen engellerle hiçbir kardeşimizin işinin, aşının, kariyerinin, toplumsal konumunun engellenmediği özgür bir Türkiye arzulamaktadır.

KÜRT VATANDAŞLARIMIZIN KENDİNİ EŞİT, ÖZGÜR HUZURLU HİSSETMEDİĞİ BİR TÜRKİYE’DE HİÇBİRİMİZ HUZURLU OLAMAYIZ

Ülkemiz geçen yüzyılın kimlik tartışmalarının devam ettiği bir ülke olmamalıdır. Kürt vatandaşlarımızın kendini eşit, özgür ve huzurlu hissetmediği bir Türkiye’de hiçbirimiz huzurlu olamayız. Yıllarca sizlere kim olmanız gerektiği söylenip durdu. Kürtlerin diliyle, diniyle, bu topraklardaki geçmişleriyle ilgili akla ziyan teoriler geliştirildi. Allah’ın bahşettiği en temel hakları olmadık bahanelerle yok saydılar. İnsanları dilinden, dininden, mezhebinden dolayı ayrıştırıp durdular. Kürtçe konuşmak bile meseleye dönüştürüldü, yıllarımızı bu ilkel meselelerle uğraşarak geçirdik

DAĞA TAŞA AYRIŞTIRICI SLOGAN YAZARAK BİRLİK SAĞLANMAZ

Eski Türkiye’nin artıkları milletimizin huzurunu bozmak için yeniden ellerinden geleni yapmya başladılar. Bugün geldiğimiz durum, maalesef Eski Türkiye atmosferine geri dönüştür. Dağa taşa hamasi ve ayrıştırı sloganların yazıldığı bir ülkedir maalesef bugün Türkiye. Bugün Türkiye’nin birliği dağa taşa slogan yazarak değil, gönüllere muhabbet tohumu ekilerek sağlanır. Çözüm kimliklere dayalı her türlü ayrımcılığın engellenmesiyle, herkesin bu ülkenin eşit ve onurlu vatandaşları olduğu bilincinin pekiştirilmesiyle sağlanır.

Bu koalisyon iktidarının ülkemizin hiçbir meselesiyle ilgili artık ne ahlaki, ne vicdani, ne akli bir söylemi, siyasi çizgisi, duruşu kalmamıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri