Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu bu kez Erdoğan’ın hatasını affetmedi

Davutoğlu bu kez Erdoğan’ın hatasını affetmedi

Malatya’da çarpıcı açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Giresun’daki mitingini eleştirdi.

Malatya’da çarpıcı açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pandemi günlerinde Giresun’da yaptığı mitingi eleştirdi.

İşte Davutoğlu’nun koronavirüs salgınının hat safhada yaşandığı şu günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Giresun’da düzenlenen miting üzerinden eleştirdiği o konuşması…

Kongrelere katıldığımız illerimizde sadece havaalanında ve kongre salonunda değil sokaklarda da gördüğümüz yoğun ilginin hem teşkilat mensuplarımıza hem de vatandaşlarımıza risk oluşturmaması için bazı tedbirleri alma ihtiyacı hissettik.

Biz sağlık bakanının birinci dalganın ikinci pikini yaşıyoruz dediği günlerde Giresun’da çevre illerden gelen vatandaşlarımızla birlikte miting yapan iktidar yetkilileri gibi sorumsuz davranamazdık.

Bugün de sağlık alanında eleştirdiğimiz bazı konularda yapılması gerekenleri bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Öncelikle başta Cumhurbaşkanı olmak üzere halka tedbirlere uymayı tavsiye eden yöneticilerin kendileri  de kendi söyledikleri gibi davranmalıdırlar. Kendisi her türlü imkanla korunan ancak Giresun’da çevre illerden de gelen binlerce insanı meydanda topladıktan sonra bir de onlara çay dağıtarak insan onuru açısından utanç verici manzaralara yol açan Cumhurbaşkanı’nın sözleri ve tavsiyeleri artık ne kadar inandırıcı olabilir?

Salgın yanında bütün bu yanlış yönetimin bedelini ödeyerek Pandemi döneminde hayatını kaybeden Dr. Yavuz kardeşimizin ve diğer sağlık çalışanlarının görev şehidi sayılmaları için gerekli düzenlemenin derhal yapılması yöneticilerin sağlık çalışanlarına manevi ve vicdani bir borcudur. Aksi takdirde vefatları halinde çocuklarının ne olacağı kaygısı taşıyan doktorlarımızın istifaları ile salgının bu kritik aşamasında en gerekli insan kaynağını kaybetme riski söz konusudur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri