Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Çin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize zulümler yapar, AK Parti'den ve MHP'den tek...

Davutoğlu: Çin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize zulümler yapar, AK Parti’den ve MHP’den tek bir ses duyamazsınız

Ahmet Davutoğlu Doğu Türkistan üzerinden AK Parti'ye yüklendi. Davutoğlu AK Parti'yi Çin'in Doğu Türkistanlılara uyguladığı zulme sessiz kalmakla itham etti.

Ahmet Davutoğlu Doğu Türkistan üzerinden AK Parti’ye yüklendi. Davutoğlu AK Parti’yi Çin’in Doğu Türkistanlılara uyguladığı zulme sessiz kalmakla itham etti.

Ahmet Davutoğlu, geçen ay Gelecek Partisi’nin Ardahan kongresinde AK Parti’yi Çin’in Uygur Türklerine uyguladığı zulme sessiz kalmakla itham etmişti. Davutoğlu aynı zamanda Türkiye’de yaşayan binlerce Uygur Türkü’nün Çin’e iadesi üzerinden yürüyen tartışmalara da değinmişti. Davutoğlu Uygur Türkleri meselesini ve AK Parti’nin uyguladığı ‘görmedim, duymadım, bilmiyorum’ politikasını Gelecek Partisi’nin Kayseri kongresinde de eleştirdi.

Gelecek Partisi Kayseri kongresinde konuşan genel başkan Ahmet Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Biden ülkemizi tehdit eder, bunlar cevap veremezler. Amerika Rumlara silah satışının önünü açar bunlar seyrederler. Putin PKK’yı ağırlar bunlar bir şey olmamış gibi davranır. Çin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize zulümler yapar, bunlardan bir tek duyamazsınız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri