Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu çok sert konuştu: Yeşil doğaya bakınca yeşil dolar görenler...

Davutoğlu çok sert konuştu: Yeşil doğaya bakınca yeşil dolar görenler…

Türkiye'yi günlerdir kasıp kavuran yangınlar hakkında konuşan Davutoğlu, "Yeşil doğaya bakınca yeşil dolar görenler doğayı da anlamazlar" sözleriyle iktidarı hedef aldı.

Türkiye’yi günlerdir kasıp kavuran yangınlar hakkında konuşan Davutoğlu, “Yeşil doğaya bakınca yeşil dolar görenler doğayı da anlamazlar” sözleriyle iktidarı hedef aldı.

Kağıthane ilçe kongresinde konuşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Türkiye’nin güneyinde meydana gelen yangınlar nedeniyle iktidarı eleştirerek, “Yeşil doğaya bakınca yeşil dolar görenler doğayı da anlamazlar, bitkileri de anlamazlar, hayvanları da anlamazlar” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kağıthane ilçe kongresinde konuştu. Davutoğlu’nun gündeminde Türkiye’nin güneyinde meydana gelen orman yangınlarıyla Konya’nın Meram ilçesinde Karslı Kürt aileden 7 kişinin katledilmesi vardı.

Erdoğan talimat vermeli

Davutoğlu, “Afetlerle karşılaştığımız anda eğer ciddi bir zaaf sergilenmişse idarecileri, iktidardakileri uyarmak vazife haline gelir” diyerek, iktidarın yangınlar karşısındaki müdahalesini eleştirdi. “Cumhurbaşkanı Erdoğan samimiyse yarından itibaren talimat vermeli. Tek bir ağacın dahi kesileceği bütün projeler durmalı” diyen Davutoğlu, “Yeşil doğaya bakınca yeşil dolar görenler doğayı da anlamazlar, bitkileri de anlamazlar, hayvanları da anlamazlar” ifadelerini kullandı.

Konya’daki katliam

Konya’daki katliama ilişkin konuşan Davutoğlu, “Yönetimde bulunanların ilk görevi derhal faillerinin bulunmasıdır. Eğer başta bulunanlar toplumsal gerginliğin tırmanmasına izin verirlerse sokağı sakin tutmak imkansızlaşır” diye konuştu.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Haberi duyduğum anda ilk andan beri Konya’da 7 hemşehrimizin hunharca hayatını kaybetmesi vesilesiyle Allah’tan rahmet diliyorum.

Sezgin Baran Korkmaz eleştirisi

Bunlar halkla empati yapma yeteneğini bile kaybetmiş.

Sadece cumhurbaşkanlığında 13-14 uçak var ama sadece kişisel kullanıma ayrılmış.

THK’nın kayyum başkanı Cenap Aşçı, THK’nın mütevelli heyeti üyesi Sezgin Baran Korkmaz. Devletin kurumunu Sezgin Baran Korkmaz’a emanet ederseniz, Rıza Sarraf gibi bir sahtekara hayırsever derseniz devleti böyle komik bir duruma düşürürsünüz.

Ağaç kesilen projeler durdurulmalı

Bir taraftan yangın ormanlarımızı tahrip ediyor, bir taraftan da Akbelen’deki ormanları 3-5 rantçıya vermişler ağaçlar kesiliyor. İşkencedere’de ağaçlar kesiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan samimiyse yarından itibaren talimat vermeli. Tek bir ağacın dahi kesileceği bütün projeler durmalı.

Eğer başta bulunanlar toplumsal gerginliğin tırmanmasına izin verirlerse sokağı sakin tutmak imkansızlaşır.

Çıkarcılık size tam oturur

Naci Ağbal’ın ne suçu vardı da bir gece görevden aldınız da ülkeyi 535 milyar zarara soktunuz? Hiçbir devlet başkanı cumhurbaşkanının bugün sahip olduğu güce sahip olmadı. 2016 ocak ayında biz asgari ücreti yüzde 30 artırdık, faizler yüzde 6 civarındaydı. Siz bizi faizcilikte suçluyordunuz. Faizler şimdi yüzde 19. Biz şimdi size ne diyelim? Çıkarcı desek tam oturur.

Neredeyse herkes kredi kullanmak zorunda kalmış. Hani Erdoğan faizden kurtaracaktı? Hani faiz enflasyonun sebebiydi?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri