Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Çumra'dan seslendi: Damat Bakan 130 milyar doları harcayıp, 40 milyar dolar...

Davutoğlu Çumra’dan seslendi: Damat Bakan 130 milyar doları harcayıp, 40 milyar dolar ihtiyat akçesini tüketip ortadan kaybolmuşsa ona da, onu oraya getirene de hesap sorarız

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Çumra ilçe binasının açılış töreninde konuştu

Partisinin ilçe başkanlığı açılışı için Konya’nın Çumra ilçesine giden Gelecek Partisi lideri, burada vatandaşa seslendi. Çumra’da yüzlerce kişinin katıldığı açılış adeta bir mitinge dönüştü. Davutoğlu, yaptığı konuşmada iktidara sert sözlerle yüklendi.

Resim

Muhabbet ve kardeşlik tohumları ekmek için yola çıktık

Sözlerine Gelecek Partisi’ni neden kurduklarını anlatarak başlayan Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

“‘Neden parti kurdunuz’ diyenler oldu. Vatandaşımızın hukukunu korumak için yola çıktık. Çünkü yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğiz diye yola çıkanlar çürüdüler, yozlaştılar, yolsuzluğa bulandılar, her türlü yasağı, baskıyı kurmaya başladılar. Baktık ki birileri bu topraklara kin, nefret, öfke, tehdit tohumu ekiyor, yürekli insanların çıkıp bu topraklara tekrar muhabbet ve kardeşlik tohumları ekmesi gerekiyordu, bunun için yola çıktık. Öfkeyle konuşanlar, tebessümü unutanlar bu milleti birbirine düşman ettiler. Biz barıştırmaya geliyoruz. Ülkenin üzerine karabasan gibi bir korku duvarı dikmeselerdi biz de buna ihtiyaç hissetmezdik.”

Damat bakan 130 milyar doları tüketti gitti, kimse hesap sormayacak mı?

Davutoğlu, ülkedeki ekonomik gidişata ilişkin Berat Albayrak dönemini işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

“Damat bakan bir yıl içinde bu milletin 130 milyar dolarını tüketti bitirdi. Sonra çekip gitti. Bu damat bakan ülkenin hazinesini batırdı, kimse hesap sormayacak mı? 2021’de bütçede faiz harcaması 180 milyar lira. Çiftçiye verilen destek ise 22 milyar lira. Siz hani “faiz lobisi” diyordunuz, siz o “faiz lobisi”ne esir olmuşsunuz ey Erdoğan! Bu iktidar bugün sizleri düşünmüyorsa, bugün sizlerin yerine 3-5 ihale baronunu, imar baronunu, faiz lobisini düşünüyorsa işte o zaman bize düşen yola çıkmaktır. Bu haksızlıklara, bu yolsuzluklara karşı vicdanı ayağa kaldırmak için yola çıktık. Biz kimsenin damadıyla ilgilenmeyiz ama ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı 130 milyar doları harcayıp, 40 milyar dolar ihtiyat akçesini tüketip ortadan kaybolmuşsa biz ona da, onu oraya getirene de hesap sorarız.”

Dedim ki Hazreti Ömer’e hesap soruldu, bizden de hesap sorulsun

Başbakanlığı bıraktığı sürece de değine Gelecek Partisi lideri, “Ben dedim ki herkes mal beyanı versin, siyaset kimsenin zenginlik aracı olmasın. Siyasilerin malı artmasın, milletin refahı artsın. Dediler ki “mal beyanı vermeyiz.” Dedim ki Hazreti Ömer’e hesap soruldu, bizden de hesap sorulsun. Engellediler. Dedim ki imar yasası çıkaralım, bir imzayla İstanbul’un en güzel yerlerinde milyarlarca dolarlık rant dağıtılmasın, o rantlar millete gitsin. Olmaz dediler” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri