Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, “darbe” tartışmalarını yorumladı: Gündemi manipüle etmek için olmadık yollara başvuruyorlar

Davutoğlu, “darbe” tartışmalarını yorumladı: Gündemi manipüle etmek için olmadık yollara başvuruyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini paylaştığı haftalık basın toplantısında “Darbe” tartışmalarını yorumladı.

“Ülkemizin yaşadığı onca acı tecrübeden, dökülen kandan, kaybettiğimiz canlardan, kararan hayatlarımız ve kaybettiğimiz yılların ardından hiç kimse Türkiye’de seçim dışında bir iktidar değişimini aklının ucuna bile getirmemelidir” diyen Davutoğlu, “İktidar milleti korkutmaya çalışmak yerine kendi korkularıyla yüzleşmelidir. İktidar ekonomik faturadan, sorunlardan, demokrasiden, adaletten, hepsinden daha önemlisi milletin vicdanından korkmakta ve kopmaktadır” açıklamasında bulundu.

Davutoğlu’nun konuşmasından ilgili bölüm şu şekilde:

Ülkemizin yaşadığı onca acı tecrübeden, dökülen kandan, kaybettiğimiz canlardan, kararan hayatlarımız ve kaybettiğimiz yılların ardından hiç kimse Türkiye’de seçim dışında bir iktidar değişimini aklının ucuna bile getirmemelidir. Böylesi bir ihtimali dillendirmek bugün demokrasimizin içine düştüğü içler acısı durumu daha da kötüleştirmek, Türkiye Cumhuriyeti demokrasisini son aşamasında, demokrasiye büyük bir darbe vurmak anlamına gelecektir. 

Türkiye’de seçim dışında iktidar değişimi talep edenlerin sonu hep hüsran olmuştur. Her seferinde kaybetmişlerdir. Çok geriye gitmeye gerek yok İstanbul seçimlerine yapılan hukuksuz müdahalenin sonunda seçim dışında, “bir şekilde”, kazanmaya çalışanların nasıl kaybettiklerini, milletin bunu görerek nasıl tavır gösterdiği hatırlarımızdadır. Türkiye’de gerçek bir darbe tehdidi olursa milletimizin nasıl davranacağı da herkesin malumudur. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı verdiği destansı mücadele hala hafızalardadır.

İktidar, AK Parti ve Sayın Erdoğan son dönemde bu tür gündem değiştirici söylemleri istismar ederek otoriter eğilimlerini meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Kah beş para etmez, akademik olarak çapsız, gazetecilik açısından yetersiz bir rapordaki yarım yamalak bir cümleden bütün ülkeyi darbe tehdidi ile ayağa kaldırıyorlar kah bir siyasetçinin sorumsuz ifadesinden bütün memleketin darbe tehdidi ile savaşması için kendi kendilerini oyalıyorlar. Ülkemizi bir trol ülkesine, iktidarı bir propaganda şirketine çeviren bu durum gerçekten traji-komik manzaraların oluşmasına yol açıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri