Ana SayfaTürkiyeAK Parti-MHP ittifakı dağılıyor mu? Davutoğlu'ndan kritik sözler

AK Parti-MHP ittifakı dağılıyor mu? Davutoğlu’ndan kritik sözler

Aksaray'da gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu'nun hedefinde iktidarın küçük ortağı Devlet Bahçeli vardı.

Aksaray’da gündeme ilişkin kritik açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu’nun hedefinde iktidarın küçük ortağı Devlet Bahçeli vardı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Bahçeli’nin “Anayasa Mahkemesi kapatılmalı” şeklindeki sözlerinin Erdoğan’ı zora soktuğunu söyleyerek, “Açık bir şekilde MHP ve AK Parti’nin birbirine karşılıklı çalım atma oyununu seyrediyoruz” dedi.

Gelecek Partisi lideriDavutoğlu, Aksaray’da STK ve kanaat önderleri ile basın toplantısında konuştu.

Türkiye’nin 3 haftadır parti kapatma davasını konuştuğunu ancak Erdoğan’dan herhangi bir tepki gelmediğini ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi:

Partilerin kapatılması bir trendi, akımı yok etmez, bazen daha da güçlendirir. Bu konuda iktidar partilerinin çok ciddi bir tutarsızlık içinde olduğunu düşünüyoruz.

HDP’nin kapatılmasından en çok Kandil memnun olur. Çünkü siyaset alanı daraldı mı, “bakın zaten onlar siyasete izin vermiyor” diyerek gençleri kandırma imkanı çıkıyor.

MHP ile AK Parti arasındaki oyunu seyrediyoruz

İktidar eğer samimiyse Osman Öcalan’ı televizyona çıkartmayacaktı. TRT’ye Osman Öcalan’ı çıkartmak terörle işbirliğidir. Yarın bu sebeple biri AK Parti’ye kapatma davası açsa ne denilebilir?  

Açık bir şekilde MHP ve AK Parti’nin birbirine karşılıklı çalım atma oyununu seyrediyoruz. Bahçeli Anayasa Mahkemesi mesajıyla Erdoğan’ı zora sokuyor.  

Anayasa Mahkemesi geçmişte darbeyle kapatıldı

Türkiye’de Anayasa Mahkemesi gibi kurumlar ancak darbeyle kapatılmıştır geçmişte. Anayasa Mahkemesi’ni kapat, Merkez Bankası’nı işlevsizleştir, bunlarla gidilecek bir yol yok.

Herkes beni tanır, 25 sene önceki evimde otururum, hayatımda da Başbakan olmak dolayısıyla hiçbir değişiklik olmamıştır ve aile fertlerimin hiçbirisinin de siyasetle alakası olmamıştır.  

Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkeyi düzgün yönetseydi, akrabalarını değil milleti düşünseydi ben çekilirdim kenara kitaplarımı yazardım. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri