Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Devleti sömüren asalaklara son vereceğiz

Davutoğlu: Devleti sömüren asalaklara son vereceğiz

Gelecek Partisi'nin Hatay kongresinde konuşan Ahmet Davutoğlu'nun hedefinde iktidar vardı.

Gelecek Partisi’nin Hatay kongresinde konuşan Ahmet Davutoğlu’nun hedefinde iktidar vardı. İhale ve imar yasalarını kökten değiştireceklerini söyleyen Gelecek Partisi lideri, “Devleti sömüren asalaklara son vereceğiz” dedi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Hatay’da partisinin 1’inci Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongrede düşledikleri Türkiye rüyasından bahseden Davutoğlu, “İhale yasasını kökten değiştireceğiz, imar yasasını değiştireceğiz. Çınar rüyası gerçekleşecek ve bu devleti sömüren her türlü asalağa son vereceğiz, bu çınar rüyası odur.” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hatay’da partilileriyle bir araya geldi. Kısa bir konuşma yapan Davutoğlu, “Kimsenin devleti kendi tekelinde görmediği bir çınar rüyamız var” dedi.

Partisinin 1’inci olağan kongresine katılmak üzere Hatay’a gelen Ahmet Davutoğlu, kentte esnafla buluştu. Daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi HATMEK Salonu’na geçen Davutoğlu, mehter takımıyla karşılandı.

Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“İhale yasasını kökten değiştireceğiz, imar yasasını değiştireceğiz. Çınar rüyası gerçekleşecek ve bu devleti sömüren her türlü asalağa son vereceğiz, bu çınar rüyası odur. Kimsenin devleti kendi tekelinde görmediği, insanları kucaklayan bir Türkiye’nin olduğu, çiftçilerimizin ürünlerinin bütünüyle teminat altına alındığı onların kredili borçları karşısında eğik bıraktırmadığı bir çınar rüyasıdır” dedi.

Tek liste ile gerçekleşen kongrede, Gelecek Partisi Hatay İl Başkanlığı’na Mustafa Kemal Ovale seçildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri