Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Devletin bütün imkanları Berat Albayrak’ı önce AK Parti’nin sonra da ülkenin...

Davutoğlu: Devletin bütün imkanları Berat Albayrak’ı önce AK Parti’nin sonra da ülkenin başına getirmek için seferber ediliyor

Ahmet Davutoğlu, devletin bütün imkanlarının Berat Albayrak'ı önce AK Parti’nin sonra da ülkenin başına getirmek için seferber edildiğini söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Zonguldak, Niğde ve Bayburt 1. Olağan il kongrelerinde önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu’nun hedefinde Hazine Bakanı Berat Albayrak vardı. Davutoğlu, devletin bütün imkanlarının Hazine Bakanı’nı önce AK Parti’nin sonra da ülkenin başına getirmek için seferber edildiğini söyledi.

İşte Davutoğlu’nun o açıklamaları…

3-5 inşaat firmasını kurtarmak için on yılların birikimi olan Atatürk Havalimanı pistlerini kırdılar. Sonra da yerli milli hamaset. İşçilerimiz kan ağlıyor. Anadolu’nun her yerinde dolaşıyorum. İnsanlar kucağıma eğilip ‘Eve ekmek götüremiyorum başbakanım ne yapıyoruz’ diye soruyorlar.

Anadolu’nun o nasırlı elleri açlık çekecek sizin kolay yoldan kazanan inşaat şirketlerinizin patronları rahat bir hayat sürecek. Bu mu millilik? Biz bunları sorduğumuz için rahatsız oluyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanı işçinin, esnafın, çiftçinin derdini dinlemektense Karadeniz’de bir projenin tanıtımını dünyanın eksenini değiştirecek bir tanıtım olarak takdim ediyor. Hepsi 68 milyar dolar. Hepsi de çıkarsa. Keşke çıksın. Keşke daha iyisi bulunsun.

Ama devletin bütün imkanları ülkeyi bu hale getirmiş olan Hazine Bakanı’nı önce partinin sonra da ülkenin başına getirmekse…

Bakınız 2016’da bana yapılmış son darbenin sebeplerini çok net anlayabilirsiniz.

AK Parti bir şahıs, aile partisi haline getirilmek istendi, getirildi. 

Ama şunu bilsinler. Parti onlarındır istediklerini yaparlar. Biz bu ülkeyi asla ve asla bir şahsın, bir ailenin, bir çevrenin, bir zümrenin bir kesimin ipoteği altına alınmasına izin vermeyeceğiz. 83 milyonun hakkı olan her hususu takip edecek, kamu malını gözümüzün nuru gibi izleyecek ve her zeminde Hüseyni bir adalet anlayışıyla aç yatanlar varken faizcilere ve yurt dışı mahfillere bu ülkenin gelirlerini teslim etmeyeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri