Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu direkt Erdoğan'ı hedef aldı, eleştirileri takır takır sıraladı

Davutoğlu direkt Erdoğan’ı hedef aldı, eleştirileri takır takır sıraladı

Millet ittifakını birbirine düşürmek, iş göremez imajı yaratmak için büyük çaba harcayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt Ahmet Davutoğlu’ndan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Giresun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda muhalefete yüklendi ‘Tek gündemi kimin nereye hangi sırayla oturacağı’ eleştirisi yaptı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu Erdoğan’ın eleştirisine ‘Bizim tek derdimiz millet’ sözleriyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz tüm şartları zorlayarak ülkemizi başarıdan başarıya koştururken muhalefetin içler acısı durumunu eminim siz de görüyorsunuz. Türkiye ekonomiden terörle mücadeleye, sağlıktan savunmaya kadar hemen her cephede tarihinin en kritik mücadelelerini veriyor. Bakıyorsunuz muhalefetin tek gündemi kimin nereye hangi sırayla oturacağı. Boy sırasına göre mi, yaş sırasına göre mi yoksa kim AK Parti karşısında kim daha fazla seçim kaybetmiş ona göre mi oturacaklarına karar veremiyorlar” dedi.

Davutoğlu: Bizim tek derdimiz millet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete yönelik eleştirilerine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Twitter hesabından cevap verdi. Muhalefetin farklılara saygı duyan bir anlayış içerisinde olduğuna vurgu yapan Davutoğlu, “Biz farklılıklarımıza saygı duyuyoruz; siz ise farklılıklardan düşmanlık üretiyorsunuz! Bizim derdimiz unuttuğunuz millet. Sizin derdiniz ise rant ve talan… Aradaki tek fark bu.” açıklaması yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri