Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Diyarbakır'dan seslendi: Kırmızı bültenle aranan Öcalan'ı ekrana çıkaran TRT'ye ne zaman...

Davutoğlu Diyarbakır’dan seslendi: Kırmızı bültenle aranan Öcalan’ı ekrana çıkaran TRT’ye ne zaman kayyum atanacak?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'dan, iktidara seslendi: Terörle işbirliği iddiasıyla belediyelere kayyum atayanlara sormak gerekmez mi, kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’ı ekrana çıkaran TRT’ye ne zaman kayyum atanacak?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Diyarbakır’da, partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. Yüzlerce araçlık konvoy ve yoğun bir destekle karşılanan Davutoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Hükümeti kendisi gibi düşünmeyen herkesi hain ve terörist ilan etmekle eleştiren Davutoğlu, kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkartılmasını, terör elebaşı Abdullah Öcalan’dan mektup getirilmesini eleştirdi. Davutoğlu, “Kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’ı ekrana çıkaran TRT’ye ne zaman kayyum atanacak?” diye sordu.

Davutoğlu’nun konuşmasının ilgili bölümünden satır başları şu şekilde:

Bu iktidar, önce kendisi gibi düşünmeyen herkesi terör ile işbirliği yapıyormuş gibi hain ilan ediyor, sonra da Kürt seçmenleri aldatabileceğini düşünerek Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarıyor, Abdullah Öcalan’dan mektup getirtiyor. Terörle işbirliği iddiasıyla belediyelere kayyum atayanlara şimdi sormak gerekmez mi, kırmızı bültenle aranan bir teröristi ekranlara çıkaran TRT’ye ne zaman kayyum atayacaksınız?

ESKİ TÜRKİYE ATMOSFERİNE GERİ DÖNÜLDÜ

Ülkemiz geçen yüzyılın kimlik tartışmalarının devam ettiği bir ülke olmamalıdır. Kürt vatandaşlarımızın kendini eşit, özgür ve huzurlu hissetmediği bir Türkiye’de hiçbirimiz huzurlu olamayız.

Yıllarca sizlere kim olmanız gerektiği söylenip durdu. Kürtlerin diliyle, diniyle, bu topraklardaki geçmişleriyle ilgili akla ziyan teoriler geliştirildi. Allah’ın bahşettiği en temel hakları olmadık bahanelerle yok saydılar. İnsanları dilinden, dininden, mezhebinden dolayı ayrıştırıp durdular. Kürtçe konuşmak bile meseleye dönüştürüldü, yıllarımızı bu ilkel meselelerle uğraşarak geçirdik.

Eski Türkiye’nin artıkları milletimizin huzurunu bozmak için yeniden ellerinden geleni yapmaya başladılar. Bugün geldiğimiz durum, maalesef Eski Türkiye atmosferine geri dönüştür. Dağa taşa hamasi ve ayrıştırı sloganların yazıldığı bir ülkedir maalesef. Bugün Türkiye’nin birliği dağa taşa slogan yazarak değil, gönüllere muhabbet tohumu ekilerek sağlanır. Çözüm kimliklere dayalı her türlü ayrımcılığın engellenmesiyle, herkesin bu ülkenin eşit ve onurlu vatandaşları olduğu bilincinin pekiştirilmesiyle sağlanır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri