Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Eğer biri 28 Şubat'ı geri getirecekse senin kol kola girdiğin Doğu...

Davutoğlu: Eğer biri 28 Şubat’ı geri getirecekse senin kol kola girdiğin Doğu Perinçek getirecek

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, il başkanları toplantısında AK Parti iktidarını ve Perinçek ile kurduğu ortaklığı eleştirdi.

Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Bir devlet adamını, bir yönetimini bekleyen en büyük tehlike nedir biliyor musunuz? Gerçeklere gözlerini kapatmasıdır.

Benim korkum ve endişem yurt sorunu yüzünden Anadolu’daki genç kızlarımızın okuyamaması tehdidi.

Her yerde çiftçiler feryat ediyor. Sonra esnafımız… Fahiş fiyat diye bir tabir çıktı. Tamam fahiş fiyat var. Bu fahiş fiyatın sebepleri nedir? Hani bir bakan çekti gitti ya hala yüzünü gören yok. Erdoğan’ın varisi gibi ortalıkta dolaşırken değişim rüzgarı diye dolaşıyordu orada burada. Ne demişti bu cahil bakan, damat olmaktan başka hiçbir vasıf taşımadığı için oraya gelip Türkiye’yi batıran bakan. ‘Dolarla ne işimiz var?’ demişti. Bu kadarlık bilgiden acizler.

Fahiş fiyat varsa bunun sebebi kendisi

Şimdi alışveriş zincirlerini suçluyorlar. Bir suçlu mutlaka bulanacak. Sayın Erdoğan’a şunu söylüyorum; bir fiil varsa fail vardır. Türkiye’de fahiş fiyat varsa bunun faili kendisidir. Çünkü ülkeyi de ekonomiyi de kendisi yönetiyor. Faili örtmek için faili meçhul yaratıyorlar. Vatandaş dayak yiyor da bu dayağı kim atıyor? Bazen patatesçiler atıyor onlara göre, bazen soğancılar, bazen alışveriş zincirleri… Bu vatandaşa dayağı siz atıyorsunuz.

İşsizlik had safhada herkes feryat ediyor. Ama sorunları görmeyen bir tek Sayın Erdoğan, ekibi ve yandaş medya. Bu şartlarda bunların gidecekleri kesin. Biz anketi alanda görüyoruz. En kuvvetli oldukları sokakta dahi, bu bir nabızdır. Tek bir AK Parti’yi savunan çıkmıyor.

Perinçek eleştirisi

Şimdi biz alana indikçe onlar da birtakım şeyleri fark ettikçe ne yapmaya başladılar biliyor musunuz? Anadolu’nun masum, mazlum insanlarına şunu söylüyorlar: ‘Evet biz birtakım hatalar yaptık ama biz gidersek tufan. Bütün kazanımları kaybedersiniz. Başörtü yasağı geri gelir. Eski 28 Şubat zihniyeti geri gelir.’ Kendileri 28 Şubat’la kol kola girerler Doğu Perinçek ile, milleti korkuturlar. Eğer biri 28 Şubat’ı geri getirecekse senin kol kola girdiğin Doğu Perinçek getirecek. Gökten inmeyecek ki bu.

Bu kaygıyı yaymaya çalışıyorlar. Ve maalesef bu kaygı üzerinden yanlışlıkları, yolsuzlukları, hırsızlıkları, rüşveti meşrulaştırmak isteyen bir iklim oluşturuyorlar. Bu iklime su taşıyanlar var.

Türk lirasının Eylül ayındaki değer kaybı yüzde 6,5. Bütün diğer para birimlerinin ortalama değer kaybı yüzde 2. ‘Hani Fed kararı herkesi etkiledi.’ Hayır. Türk lirası değer kaybediyorsa Fed yüzünden değil Sayın Başkan. Türk lirası değer kaybediyorsa sizin cehaletiniz sebebiyle. Ve Cumhurbaşkanı’nın ekonomi bilmemesinden kaynaklanan talimatlarını körü körüne uygulamanız sebebiyle. Şimdi buradan nasıl bir şey beklersiniz?

İşi ehline vermeyecekler, adalette yakınları ve diğerleri arasında ayrım gözetecekler, kul hakkına riayet etmeyecekler; sonra da gelip geride kalan bulguru kurtarmanın peşine düşecekler.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri