Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu 'elektrik zamlarını geri alın' demişti Erdoğan'dan açıklama geldi

Davutoğlu ‘elektrik zamlarını geri alın’ demişti Erdoğan’dan açıklama geldi

Davutoğlu’nun yaptığı “Elektrik ve doğalgazda zamlar geri alınsın” çağrısı büyük ses getirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan zamlar hakkında geri adım atılabileceği haberi geldi.

Bakanlar Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik tarifelerinin yeniden düzenleneceğini söyledi. Erdoğan, “Aylık tüketimi 210 kilovata çıkarıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna gerilimi, Ermenistan ile normalleşme, salgında gelinen son durum ve enflasyonu düşürmek gibi konu başlıklarının görüşüldüğü Bakanlar Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Adalet Bakanlığı’nda yapılan değişiklikle ilgili olarak, “Değişen şartlara göre Kabine’de bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz” dedi. Elektrik faturalarıyla ilgili yeni bir düzenlemeye gidildiğini belirten Erdoğan, “Vatandaşlarımızın 2-3 kat faturalarının arttığı yönündeki şikayetleri sonrası elektik kurumlarımıza tarifelerin düzenlemeye gitmesi talimatını verdik. Elektrik faturalarında aylık tüketimi, 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“KABİNE’DE YENİ DEĞİŞİKLİKLER YAPABİLİRİZ”

“Sözlerimin hemen başında Kabinemize yeniden katılan Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’a tekrar hoş geldiniz diyorum. Bakanlık vazifesinden affını isteyen Abdulhamit kardeşimize sukünetle yürüttüğü hizmetler için aynı şekilde teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde Kabine üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirleniyor. Değişen şartlara göre Kabine’de revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz. Milletimizin ülkeyi yönetme sorumluluğu verdiği 2002 Kasım’ından bu yana hayata geçirdiğimiz eser ve hizmetlere de katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”

ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ DÜZENLEME

“Uzunca bir süre doğal gazda %75 elektrikte %50 sübvansiyon uyguladık. Yılbaşı sonrası elektrik faturalarının 2-3 kat arttığı şikayetlerinin ardından talimat verdik, elektrik faturaları yeniden düzenlenecek. Aylık tüketimi de 210 kilovata çıkarıyoruz. Şubat ayında bu düzenleme gerçekleşecektir.”

Davutoğlu’ndan tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni elektrik düzenlemesi hakkındaki sözlerini değerlendiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu,  şunları söyledi:

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar. kW sınırını değiştireceğinize zammı geri çekin. Bu kapkara kışı daha kara kılan doğalgaz ve elektrik zamlarını derhal geri alın. Halkın üzerinde oynadığınız zulme son verin.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri