Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Erdoğan sabah söylediğini akşam reddediyor

Davutoğlu: Erdoğan sabah söylediğini akşam reddediyor

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın “erken seçim kabile devletlerinde olur” sözlerini yorumladı.

HÜDAPAR Genel Başkanı İshak Sağlam, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu partisinin genel merkezinde ziyaret etti. Sağlam ve Davutoğlu, görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yaptı.

Erdoğan’ın erken seçim ile ilgili sözlerini değerlendiren Davutoğlu, çarpıcı ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçimle ilgili söylediği “erken seçim kabile devletlerinde olur” sözlerinin hatırlatılması üzerine Davutoğlu, daha öncede erken seçim olduğunu belirterek Erdoğan’ın hafıza kaybı yaşadığını söyledi.

Davutoğlu’nun konuşmasının ilgili bölümünden satır başları şu şekilde:

Erdoğan’ın erkem seçimle ilgili Kabile devleti söylemi sanki Türkiye’yi hiç idare etmemiş birine ve kendi sözlerini unutmuş birine benziyor. Bu hafıza kaybıdır başka bir şey değil. Ve devlet adamları hafızalarını kaybettiklerinde basiretlerini ve karar verme yeteneklerini kaybederler. 2018 Mart ayı ülkenin Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2019’da yapılması bekleniyor. Mart ayında arşivlere bakın sayın Cumhurbaşkanı sayın Bahçeli erken seçimden bahsetmek vatana ihanettir diyor. Düşünün vatana ihanet şimdi de kabile anlayışı… Ancak 2018’in Mayıs’ında erken seçim karar alındı. 24 Haziran 2018 de erken seçime gidildi. Şimdi vatana kim ihanet etmiş oldu? Erdoğan günlük yaşıyor hatta saatlik. Sabah söylediğini akşama reddedebiliyor. Sayın Bahçeliyle karşılıklı olarak birbirlerine yaptıkları ithamdan sonra bugün geldikleri nokta zaten hafıza kaybının bir neticesi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri