Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Erdoğan şehit babalarına 'karaktersiz' demedi mi?

Davutoğlu: Erdoğan şehit babalarına ‘karaktersiz’ demedi mi?

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın sorularını yanıtladı. Davutoğlu gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

TELE 1’de başlayan ‘Gündem Özel Lider Söyleşileri’ programının konuğu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu oldu. TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın sorularını yanıtlayan Davutoğlu, gündeme ilişkin sıcak gelişmeleri de yorumladı.

TELE1’in ‘Gündem Özel Lider Söyleşileri’ programı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile devam ediyor. TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ merak edilenleri sordu, Ahmet Davutoğlu yanıtladı. Olası bir seçim ihtimalini değerlendiren Ahmet Davutoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“İktidarda kalabilmek için her yöntemi deneyebilirler”

“Biz siyasilerin öncelikli görevi halka güven vermektir. Seçim vaktinde yapılmayacak gibi bir ihtimale biz kapı aralarsak, bu halkı da etkiler.

Bizim Gelecek Partisi’nde en çok ağırlık verdiğimiz konulardan birisi sandık konusu. Önce seçmene, sonra sandığa, sonra oya sahip çıkacağız. Sivil toplum da bunu yakından takip edecektir. Bu işin teminatı biziz. Biz adil objektif bir seçim vadedeceğiz.

AK Parti içinde de hala demokrasiye inanan insanlar olduğu kanaatindeyim, iktidar kanadında da. Ümidim o ki, bu demokrasiye inanan insanlar, akıl ve vicdanlarıyla bir gün seslerini yükseltirler”

“SADAT’A ŞÜPHEYLE YAKLAŞIYORUM”

Merdan Yanardağ, Suriye’deki El Nusra örgütüne silah taşıdığı iddia edilen SADAT hakkındaki görüşlerini Davutoğlu’na sordu. Davutoğlu “SADAT ve benzer bütün yapılardan şüphe ederim ben” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN ŞEHİT BABASINA HAKARET ETMİŞTİ”

Meral Akşener’in Bingöl ziyareti sırasında İYİ Partili Lütfü Türkkan ile Bingöllü bir vatandaş arasında tartışma sonrası vatandaşa hakaret eden Türkkan hakkında Ankara Başsavcılığı, dokunulmazlığın kaldırılmasını istedi. Konuya ilişkin gelişmeleri yorumlayan Davutoğlu, “Biliyorsunuz Erdoğan, şehit yakınlarına 18 Temmuz 2018’de, açık bir şekilde bir grup şehit babasına ‘karakteriz’ dedi. Hakaret etti” şeklinde konuştu.

Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları ise şu şekilde:

Normal şartlarda Türkiye’de erken seçim şartları oluşmuştur.

O kadar kötü bir ekonomi tablosu var ki bunu ancak bir seçim ekonomisiyle düzeltme telaşı içerisinde iktidar. Türkiye ölçeğinde, Türkiye ortalamanın 7 misli para kaybetti.

MEHMET BARLAS’A YÜKLENDİ

Davutoğlu, Barlas’ın yazdığı köşe yazılarına da değindi. Davutoğlu, yazıları ‘ahmakça’ olarak nitelendirerek şu ifadeleri kullandı:

Barlas’ı yıllardır tanırım. Son dönemde gündeme gelen yazılarını okudum. Çok ahmakça yazılan yazılar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri