Ana SayfaTürkiyeO mektubu hatırlattı! Davutoğlu'ndan Erdoğan'a çok sert HDP tepkisi

O mektubu hatırlattı! Davutoğlu’ndan Erdoğan’a çok sert HDP tepkisi

Kürt meselesi siyasi gündemdeki sıcak yerini korurken Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, yerel seçimleri kazanmak İmralı’dan mektup getiren AK Parti iktidarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu Sivas’ta Sivil Toplum Örgütleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Davutoğlu siyasetin gündeminde olan Kürt sorununun ‘adresi’ tartışmasına iktidarın İstanbul seçimlerinde İmralı’dan mektup getirmesini hatırlatarak eleştirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas’ta STK ve muhtarlarla buluştu. Gündemi değerlendiren Davutoğlu hükümetin Uygur Türklerine yönelik tavrını eleştirdi.

‘Dünya beşten büyüktür’ diyen Erdoğan’a seslenen Davutoğlu, ‘Dünya Çin’den de büyüktür’ dedi. Erdoğan’ın artık Rabia işareti yapmadığını ve Rabia demediğine de dikkat çeken Davutoğlu, ‘Mısır ile anlaşmak için Rabia’dan vazgeçmiş görünüyorlar’ dedi.

NEDEN SEÇİM KAZANMAK İÇİN İMRALI’DAN MEKTUP GETİRDİNİZ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın HDP’li Sezai Temelli’nin sözlerine yönelik verdiği tepkiyi eleştiren Davutoğlu, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, neden İstanbul seçimlerinde İmralı’dan mektup getirdiniz, sizin eylem olarak yaptığınızla Temelli’nin sözleri arasında ne fark var’ diye sordu.

Davutoğlu, ‘Siz İstanbul seçimlerini kazanmak için adres İmralı demiş oldunuz, Ankara’da İstanbul’da seçim kazanmak için adres İmralı demiş oldunuz bunun Temelli’nin sözlerinden ne farkı var’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz” açıklamasına HDP’li Sezai Temelli, “Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır” diyerek mesaj vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri